2018. gada ievērojamākie Copernicus satelītu attēli un Copernicus Observer raksti

Copernicus apkopojis satelīta attēlus, kas visspilgtāk raksturo katru 2018. gada mēnesi. Tajos redzams, ka Sentinel satelītu datiem ir ne tikai praktisks, zinātnisks un pētniecisks pielietojums, bet tie ir arī vizuāli baudāmi. Apkopojumā arīdzan iekļauti 3 lasītākie pagājušā gada Copernicus Observer.

Katru dienu Sentinel satelīti orbītā riņķo ap zemi, nepārtraukti ievācot datus un uzņemot attēlus. Datu un informācijas piekļuves pakalpojumi (DIAS) sniedz iespēju jebkuram interesentam aplūkot Zemi un tās resursus no iepriekš neredzētiem skatu punktiem. Lai atspoguļotu pagājušo gadu caur Copernicus acīm, ir izveidots tops ar populārākajiem un skaistākajiem attēliem, kas uzņemti katrā no 12 mēnešiem. Kā bonuss šim topam ir trīs labākie 2018. gada Copernicus Observer raksti.

"Janvāra

"Februāra

"Marta

"Aprīļa

"Maija

"Jūnija

"Jūlija

"Augusta

"Septembra

"Oktobra

"Novembra

"Decembra

Katru nedēļu Copernicus Observer publicē kādu rakstu par dažādiem tematiem, kopā 2018. gadā publicētas 50 raksti par pasākumiem, iespējām, atklājumiem, jauninājumiem un citu svarīgu informāciju. Bet kā trīs lasītākie no šiem ir bijuši:

  1. raksts par 20 aplikācijām, kas iespējamas, pateicoties atvērtajiem Copernicus datiem, kas pieejami bez maksas. Aplikācijas ir ļoti dažādas, piemēram, iespēja sekot līdzi gaisa kvalitātei un ziedputekšņu izplatībai, kas palīdz paredzēt alerģiskas reakcijas. Vēl viens no piemēriem – aplikācija tiem, kam tīk apmeklēt pludmales Eiropā, šī aplikācija sniedz iespēju attālināti uzzināt par laika apstākļiem pludmalē, situāciju ūdenī, UV indeksu, brīdinājumiem par medūzām un informāciju par tuvējiem restorāniem. Pilnu rakstu iespējams skatīt šeit
  2. otrs lasītākais raksts ir bijis par sabiedrību, kas sniedz piekļuvi Copernicus brīvajiem un atvērtajiem datiem. Šī programma ir trešais lielākais datu sniedzējs pasaule, kas katru dienu saģenerē vairāk nekā 12 TB ar zemes novērojumu datiem. Pilnu rakstu iespējams lasīt šeit
  3. raksts par Eiropas Komisijas sadarbības līguma parakstīšanu 8. martā ar Argentīnu, Brazīliju, Čīli, Kolumbiju un Indiju, kas nozīmē, ka jau trešajai daļai visas pasaules iedzīvotāju ir sniegta iespēja bez maksas izmantot atvērtos datus un informāciju. Kā arī gūt labumu no vides un klimata uzraudzības, ārkārtas situāciju vadības un katastrofu riska mazināšanas pakalpojumiem. Pilnu rakstu iespējams skatīt šeit.

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.