Aicinām pieteikties semināram par zālāju novērtēšanas iespējām ar attālās izpētes tehnoloģijām

Vides risinājumu institūts aicina pieteikties semināram “Zālāju novērtēšanas iespējas ar attālas izpētes tehnoloģijām”, kas norisināsies 12.aprīlī Vidzemes koncertzāles CĒSIS Kamerzālē.

""

Semināra laikā VRI pētnieki iepazīstinās ar zālāju novērtēšanas iespējām, pielietojot aviācijā bāzētas attālās izpētes tehnoloģijas, kā arī Eiropas Kosmosa aģentūras (EKA) radara un optisko satelītu sniegtās iespējas. Sugu un biotopu eksperte Maija Medne skaidros zālāju nozīmi, stāvokli un ekosistēmas pakalpojumus Latvijā. Savukārt VRI pētnieki dalīsies EKA projekta SentiGrass pieredzē – zālāju un lauksaimniecības kultūraugu klasifikācija radara un optisko satelītu datos, aršanas gadījumu detektēšana, biomasas novērtēšana, bioloģiskās daudzveidības un invazīvo sugu detektēšana. Pēc tam Izglītības un ministrijas pārstāvis Kaspars Karolis iepazīstinās ar dažādām EKA atbalsta iespējām programmas “Eiropas Sadarbības valstu plāns” ietvaros. Semināra noslēgumā Pasaules Dabas fonda valdes priekšsēdētāja vadībā norisināsies diskusija par Latvijas zālāju stāvokli un apsaimniekošanu pēc 25 gadiem.

Detalizēta pasākuma programma pieejama šeit.

Pieteikšanās: līdz 6.aprīlim plkst. 17:00, sūtot ziņu uz e-pastu guna.datava@videsinstituts.lv

Seminārs tiek rīkots Eiropas Kosmosa aģentūas (EKA) programmas "Eiropas sadarbības valstu plāns" atbalstītā projekta "Zālāju kvalitatīvo un kvantitatīvo parametru analīze Eiropas Kosmosa aģentūras Sentinel-1 un Sentinel-2 datos (SentiGrass)" ietvaros. Programmā un seminārā paustais viedoklis nekādā veidā nevar tikt uzskatīts par EKA oficiālo viedokli.

Vairāk par SentiGrass projektu iespējams uzzināt šeit.