Ārvalstu studenti ieinteresēti VRI darbībā

24.februārī Vides risinājumu institūtā (VRI) viesojās 35 ārvalstu studenti no Somijas, Dānijas, Islandes, Lietuvas un Igaunijas, kuri iepazinās ar VRI pieeju zinātnei un mākslai.

VRI vadītāja Inese Suija-Markova un Uģis Rotbergs sniedza studentiem lekciju, kurā aicināja paraudzīties uz sev apkārt notiekošajiem procesiem plašākā kontekstā – ieraudzīt lietu un procesu savstarpējo mijiedarbību. Studenti uzzināja, cik limitēta patiesībā ir cilvēka redze, un cik daudz jauna varam uzzināt par pasauli, pielietojot tādas jaunākās tehnoloģijas kā VRI Lidojošo laboratoriju. VRI veidotajos attālās izpētes datu attēlos un video materiālos studenti varēja ieraudzīt gan dabas aizsardzības pasākumiem nepieciešamo informāciju, gan krāšņus mākslas darbus.

"Gaujas

Studentus īpaši uzrunāja VRI pārstāvju teiktais par institūta nākotnes plāniem – veidot zinātnes un mākslas sinerģiju. Jau šobrīd VRI īpašumā esošajā Cēsu Vecajā alus brūzī plānots veidot platformu, kurā būvēt tiltus starp zinātni un mākslu, starp loģiku, matemātiku un komunikāciju, radošumu.  

"Cēsu

Studentu vizīte VRI tika rīkota sadarbībā ar Vidzemes Augstskolu.