Bioekonomikas forums iepazīstinās ar inovācijām pārtikas ražošanā, biotehnoloģijās un ilgtspējīgā lauksaimniecībā

Vides risinājumu institūts (turpmāk – VRI), Vidzemes plānošanas reģions (turpmāk – VPR) un bioekonomikas inovāciju attīstītāju tīkls Biobord 2.jūnijā aicina uz starptautisku forumu "Bioeconomy Forum: Innovation for Sustainable Food Production". Tas norisināsies angļu valodā ZOOM tiešsaistes platformā. 

Forums sniegs ieskatu ilgtspējīgas dabas resursu apsaimniekošanas un kvalitatīvas pārtikas ražošanas praksēs. Tā mērķis ir sekmēt uzņēmēju, pētnieku un politikas veidotāju sadarbību. Tādējādi VRI un VPR plāno veicināt Latvijas lauku teritoriju attīstību. Forumā uzstāsies starptautiski atzīti eksperti no Vācijas, Nīderlandes, Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Latvijas. Viņi iepazīstinās ar jaunākajām pasaules tendencēm ilgtspējīgā lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā, biotehnoloģijās un bioekonomikas inovācijās.

PROGRAMMA

""

Bioekonomikai atvēlēta īpaša loma Latvijas Viedās specializācijas stratēģijā, ko izstrādājusi Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – IZM). IZM norādījusi, ka bioekonomikas nozarēs (lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā, mežsaimniecībā un zivsaimniecībā) balstītas inovācijas var paaugstināt Latvijas konkurētspēju. Tās arīdzan sniegs būtisku valsts ieguldījumu Eiropas Savienības kopējo mērķu īstenošanā.

VRI un VPR norāda, ka bioekonomikas attīstībā īpaša uzmanība būtu jāpievērš reģioniem, to vērtīgo resursu apzināšanai, inovāciju un pasaules līmeņa zināšanu attīstīšanai. Pēdējo četru gadu laikā abas organizācijas spērušas vairākus nozīmīgus soļus Vidzemes bioekonomikas ekosistēmas izveidē. Tās ietvaros norisināsies jau ceturtais bioekonomikas forums, šoreiz vairāk pievēršoties jaunumiem pārtikas ražošanā, ilgtspējīgā lauksaimniecībā un biotehnoloģijās.

Pasākumā aicināti piedalīties pārtikas ražošanas uzņēmēji, lauksaimnieki, biotehnoloģiju attīstītāji, pētnieki, valsts un reģionāla līmeņa lēmumu pieņēmēji, pašvaldību un augstskolu pārstāvji. Forumam iespējams pieteikties līdz 28. maijam, aizpildot reģistrācijas anketu: https://ej.uz/bioekonomikasforums2021

Foruma aktualitātēm iespējams sekot līdzi Facebook pasākuma lapā.

Vairāk par starptautisko bioekonomikas attīstītāju tīklu iespējams uzzināt Biobord.eu.

 

Bioekonomikas forums norisināsies projekta “Biobord atvērtā inovāciju platforma, kas savieno bioekonomikas izstrādātājus BJR” (ConnectedByBiobord) Nr. X2.006 ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas ietvaros un līdz finansē projekta partneri.