Brīnummājas iemītnieki viesojas VRI zinātnes pasaulē

Biedrības „Brīnummāja” rīkotās nometnes „Vides pētnieks” ietvaros  17.jūnijā Vides risinājumu institūtā (VRI) viesojās 30 jaunie vides pētnieki vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

"VRI

""

VRI pētnieki un speciālisti ziņkārīgos viesus sagaidīja ar radošiem un izzinošiem uzdevumiem. Viesošanās laikā jaunie pētnieki izmēģināja GPS iekārtu izmantošanu slēpņošanas uzdevuma veikšanai; caur VRI termālo kameru katrs iepazinās ar sava ķermeņa siltajām un aukstajām zonām. Savukārt, interaktīvā prezentācijā pētnieki uzzināja, cik cilvēka uztveres spējas ir ierobežotas un noskaidroja, ka citi Zemes iemītnieki to redz citādāk nekā cilvēks.

"VRI

"VRI

"Caur

Jaunajiem pētniekiem piemīt apbrīnojama ziņkārība un aizrautība, tāpēc VRI labprāt dalās savās zināšanās un pieredzē. Īpašu interesi izraisa VRI moderno tehnoloģiju pielietojums, kas palīdz uzzināt daudz vairāk par vidi mums apkārt un ļauj rast risinājumus ieilgušām vides un dabas problēmām. Iespējams, kāds no šiem stāstiem spēs iedvesmot mazos pētniekus un ar laiku Latvijā parādīsies jauna, perspektīva zinātnieku paaudze. 

""

Biedrība „Brīnummāja” šovasar Cēsu novada bērniem rīko divas nometnes „Vides pētnieks”. To ietvaros bērni tiek iepazīstināti ar dažādiem ar vidi saistītiem jautājumiem, dodas ekskursijās uz vietējiem uzņēmumiem, kā arī paši veic novērojumus un pētījumus. Nometni finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fonds.

Vairāk par izglītības iestāžu sadarbības iespējām ar VRI.