BRŪZĪ būs apskatāma starptautiskās biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošā izstāde

No 29. jūnija Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar Kaņepes Kultūras centru piedāvās starptautiskās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošo izstādi, kas norisināsies Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrā BRŪZIS, Lenču ielā 9/11, Cēsīs.

"Skats

Izstādē būs apskatāmi 56 jauno mākslinieku darbi, kas atceļojuši no 7 Eiropas valstīm – Francijas, Dānijas, Itālijas, Spānijas, Portugāles, Latvijas un Rumānijas. Caur dažādām mākslas izpausmes formām izstādes kaleidoskops iezīmē jaunākās vēsmas mūsdienu Eiropas mākslā, kā arī uzdod jautājumus: Vai māksla ir universāla? Vai pastāv tāds koncepts kā Eiropas māksla? Vai mākslinieka daiļradi definē valsts, kuru viņš vai viņa pārstāv?

Latviju biennālē pārstāv 8 jaunie mākslinieki – Andrejs Lavrinovičs, Mētra Saberova, Sandra Strēle, GolfClayderman, Rūdolfs Štamers, Zīle Ziemele, Raitis Hrolovičs un Toms Harjo. Viņus izvēlēja speciāli izveidota mākslas ekspertu žūrija: mākslas zinātnieks un kurators Kaspars Vanags, māksliniece Maija Kurševa, Mūkusalas Mākslas salona kuratore Diāna Barčevska, scenogrāfs un kurators Alberto Di Gennaro, kā arī JCE Biennāles kurators Latvijā Dāvis Kaņepe. 

"Sandra

Laikmetīgās mākslas biennāle “Eiropas jaunrade” (JCE. Jeune Création Européenne) radās 2000.gadā Parīzes piepilsētā Monrūžā ar mērķi dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību Eiropas un pasaules mērogā. Biennālē piedalās valstis, kas apņēmušās stimulēt laikmetīgās mākslas un kultūras norises. Divu gadu laikā izstāde apceļo iesaistīto valstu galerijas un mākslas centrus, pavisam kopā mērojot 5850 km. BRŪZIS ir jau trešā Biennāles izstādes pieturas vieta. Pēc tam tā dosies uz Cluj-Napoca Rumānijā.

Izstādes norisinās Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros. Biennāles norisi Latvijā organizē Vides risinājumu institūts sadarbībā ar Monrūžas pašvaldību Francijā un Kaņepes Kultūras centru. Latvijas dalību laikmetīgās mākslas biennālē “Eiropas jaunrade” atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds programmas “Latvija 100” ietvaros, Cēsu pašvaldība un ABLV Charitable Foundation.

Vairāk par ceļojošās izstādes norisi Zinātnes, mākslas un gastronomijas centrā BRŪZIS uzzini šeit.

JCE Biennāles oficiālā mājas lapa pieejama šeit