Cēsu pilsmuižas klētī atklās starptautisku izstādi par DIY zinātnes revolūciju.

No 4.jūlija Cēsu pilsmuižas klētī (Pils laukums 9), būs apskatāma starptautiska ceļojošā izstāde “Ārpus laboratorijas: “Dari pats” (DIY) zinātnes revolūcija”, kuras laikā apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties zinātnē un iepazīt DIY pionieru sasniegumus.

""

Izstādes mērķis ir veicināt izpratni par DIY zinātni un parādīt Eiropas iedzīvotājiem, kā katrs no viņiem var iesaistīties zinātnē. Izstādes ekspozīcija mums atklās stāstus par 7 parastiem cilvēkiem, kuri pārcēluši zinātni no ierastās laboratorijas vides uz cilvēku mājām. Apbruņojušies ar zemas izmaksas sensoriem, viedtālruņu aplikācijām un iespēju dalīties ar datiem tiešsaistē, DIY zinātnes pionieri izaicina mūsu priekšstatus par to, kas tad īsti ir zinātnieks un kā zinātne un sabiedrība izskatīsies nākotnē.

Zinātkāres centra “ZINOO” vadītājs Pauls Irbins norāda "Šī izstāde ir vēl viens apliecinājums pasaules straujajai mainībai. Arī zinātne, kuru ierasts asociēt tikai ar sterilām un noslēgtām laboratorijām, pamet savas ierastās telpas un ienāk mūsu mājās. Jebkuram ir iespēja iesaistīties tās veidošanā! Ceru, ka šī izstāde iedvesmos Latvijas iedzīvotājus mācīties, darīt un nebaidīties pieņemt izaicinājumus."

Trīs gadu laikā izstāde apceļos 29 valstis. Latvijā tā būs apskatāma no šā gada 4.jūlija līdz 31.augustam. Ekspozīcija apmeklētājiem būs atvērta darbadienās no 12:00 līdz 17:00 un brīvdienās no 10:00 līdz 18:00. Ieeja bez maksas. Izstādi programmas “Horizon 2020” atbalstītā projekta SPARKS ietvaros organizē Zinātkāres centrs "ZINOO" sadarbībā ar nodibinājumu "Vides risinājumu institūts".