Copernicus aicina piedalīties starptautiskā Digitālās izglītības hakatona organizēšanā

Copernicus aicina piedalīties vispasaules iniciatīvas Digitālās izglītības hakatons – DigiEduHack orgnizēšanā! Tas norisināsies 3. oktobrī dažādās pasaules valstīs ar vienotu mērķi 24 stundu laikā risināt izaicinājumus, ar kuriem digitālajā laikmetā saskaras izglītības iestādes.

DigiEduHack ir Eiropas inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) iniciatīva, kuru vada EIT Climate KIC programma un koordinē Alto Universitāte Somijā. Tā laikā plānots pulcēt vairāk nekā 20 000 dalībniekus un 50 komandas no dažādām pasaules valstīm.

Hakatons vienlaicīgi norisināsies valstīs un organizācijās, kas būs pieteikušās un akceptētas tā organizēšanai savā reģionā. DigiEduHack organizēšanā aicinātas piedalīties izglītības iestādes (augstākās izglītības iestādes, pētniecības institūti, skolas), nevalstiskās organizācijas, privātā sektora pārstāvji, jaunuzņēmumi un citas organizācijas, kas darbojas izglītības jomā.

Organizāciju uzdevums būs rīkot hakatonus un pasākumus, kuros iesaistīt dažādus vietējos izglītības sektora pārstāvjus (pasniedzējus, skolotājus, studentus, pētniekus, jaunuzņēmumu pārstāvjus, digitālo tehnoloģiju profesionāļus, skolēnus, partnerus, sabiedrības pārstāvjus u.c.), lai kopīgi risinātu izaicinājumus, kas saistīti ar trim Digitālas izglītības rīcības plāna prioritātēm:

  • labāka digitālo tehnoloģiju izmantošana mācīšanai un mācībām;
  • digitālo kompetenču un prasmju attīstīšana;
  • izglītības uzlabošana, izmantojot labāku datu analīzi un plānošanu.

DigiEduHack dalībniekiem būs iespēja piedalīties Eiropas digitālās izglītības veidošanā. Pēc katras iesaistītās valsts hakatona norises, labākā komanda piedalīsies cīņā par veiksmīgākās idejas titulu. Komanda ar labāko risinājumu tiks apbalvota ar 5 000 eiro naudas balvu idejas tālākai attīstīšanai.

Pieteikšanās DigiEduHack organizēšanai un papildu informācija par hakatonu pieejama šeit.