Copernicus tiešsaistes kurss – kā izmantot satelītu datu sniegtās iespējas

Martā Copernicus MOOC ikvienam interesentam piedāvā bezmaksas tiešsaistes kursus, kuros iespējams apgūt Copernicus satelītu datu un pakalpojumu pielietošanas iespējas dažādu sabiedrības izaicinājumu risināšanā un uzņēmējdarbībā.

 

Copernicus ir lielākā Zemes novērošanas programma pasaulē, kas piegādā plašu satelītu datu un pakalpojumu klāstu inovatīvu produktu un pakalpojumu attīstīšanai iespējas gan privātā, gan valsts sektora vajadzībām, Tomēr, daudziem cilvēkiem, kuriem nav bijusi vai ir bijusi minimāla iepriekšējā pieredze satelītu un ģeotelpisko  datu izmantošanā, Copernicus datu apstrāde un analīze var būt izaicinošs uzdevums.

Bezmaksas tiešsaistes kursu galvenās tēmas:

·       Copernicus datu un pakalpojumu izprašana;

·       Mācīšanās no veiksmes stāstiem;

·       Dari pats.

2020. gadā kursi norisināsies divas reizes:

·       MOOC 1 – no marta (09.03.2020.) līdz maijam;

·       MOOC 2 –  no septembra līdz Decembrim.

Kursu garums ir 12 nodarbības 12 nedēļās, katra nodarbība ilgst 2 stundas.

Vairāk par Copernicus MOOC bezmaksas tiešsaistes kursiem un pieteikšanos šeit.

Copernicus ir ambiciozākā Zemes novērošanas programma pasaulē. Tās ietvaros izveidota Zemes novērošanas satelītu flote “Sentinel”. Pateicoties šo tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Copernicus nodrošina aktuālus brīvpieejas datus un informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras, okeānu ekosistēmām, atmosfēru, drošību, ārkārtas situācijām un klimata pārmaiņām. Vides risinājumu institūts (VRI) ir Copernicus vēstnieku un akadēmiju tīkla pārstāvis Latvijā. VRI skaidro programmas piedāvātās iespējas valsts, uzņēmējdarbības un sabiedrības vajadzībām, organizē apmācību un informatīvos pasākumus. Kopš 2015.gada VRI sadarbojas ar Eiropas Kosmosa aģentūru un pielieto Copernicus satelītu datus dažādu vides un dabas resursu izpētei un novērtēšanai.

Vairāk par VRI darbību Copernicus tīklos iespējams uzzināt šeit.

Vairāk par sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru iespējams uzzināt šeit.