EKA apmācību kurss: Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi
Cēsis, 5. – 9. septembris, 2016
Eiropas Kosmosa Aģentūra (EKA) sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu pirmo reizi Latvijā organizē apmācību kursu “Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi”. Tā mērķis ir aktualizēt Eiropas Zemes izpētes programmas “Copernicus” tehnoloģiju pielietojumu zinātnē un dažādās tautsaimniecības nozarēs.
Apmācību kurss paredzēts universitāšu, zinātnisko institūciju pārstāvjiem, kā arī organizācijām, kuras ikdienas darbībā izmanto ģeotelpisko informāciju. Kursa laikā dalībnieki tiks iepazīstināti ar radara un optisko satelītu tehnoloģijām un to pielietojumiem, kā arī satelītu datu apstrādes metodēm un tehnikām.
Kursa mērķis ir apmācīt EKA sadarbības valstu (Latvijas, Bulgārijas, Lietuvas, Slovākijas un Slovēnijas) zinātniekus, maģistrantūras un doktorantūras studentus un jaunos profesionāļus Zemes novērošanas radara (Sentinel-1) un optiskā satelīta (Sentinel-2) datu apstrādē un pielietošanā.
EKA apmācību kurss “Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi” norisināsies no 5.līdz 9.septembrim Cēsīs, Vidzemes koncertzāles kamerzālē.
Ar bagātīgu vēstures un kultūras mantojumu Cēsis jau vairāk nekā 800 gadu garumā dēvējamas par vienu no skaistākajām Latvijas pilsētām. Katru gadu piesaistot interesentus no Latvijas un ārvalstīm, tās kļuvušas par nozīmīgu kultūras, tūrisma un izglītības centru. Vēsturiski Cēsis vienmēr spēlējušas stratēģisku lomu reģiona un valsts attīstībā. Šoreiz tās izvēlētas par vietu, kurā tiks organizēts starptautiska mēroga kosmosa nozares apmācību pasākums, stiprinot pamatus valsts kosmosa nozares attīstībā.
Kursu Latvijā organizē EKA sadarbībā ar Vides risinājumu institūtu (VRI) un LR Izglītības un zinātnes ministriju:
Francesco Sarti
Inese Suija – Markova
LR Izglītības un zinātnes ministrija
Kaspars Karolis