Eksperimentālo ārstniecības augu ražas ievākšana un analīze laboratorijas apstākļos

Lai salīdzinātu Latvijas un ārvalstu ārstniecības augu (baldriāna, kumelītes, pienenes, ehinācijas un kārveles) ģenētiskos resursus, pētnieki no SIA “Field and Forest” un Vides risinājumu institūta (VRI) ierīkojuši eksperimentālos pētniecības laukus 2 hektāru apmērā, uzsākuši augu ražas ievākšanu un analīzi laboratorijas apstākļos.

"SIA

2018. gada karstā un sausā vasara radījusi nopietnus izaicinājumus lauku iekopšanai, tomēr pēc intensīviem lauku darbiem pētnieki ir nonākuši augu ievākšanas un izvērtēšanas fāzē. Šobrīd pētnieki veic 2017. gada augustā iestādīto pieneņu un baldriānu datu ievākšanu. Kumelīšu lauki jau novākti un ražas apjomi novērtēti, turpinās kumelīšu ēterisko eļļu un kvalitātes analīze laboratorijas apstākļos. Pēc tam laboratorijā nonāks baldriāna un pieneņu saknes.

"Ārstniecības

Medicīnas un ārstniecības augu eksperimentālo lauku iekopšana un augu novērtēšana norisinās projekta “Medicīnisko un armoātisko augu ģenētiskās daudzveidības palielināšana”. Nr.1.1.1.1./16/A/307 ietvaros. To finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF),  Darbības programmas “Izaugsme un nodarbinātība” 1.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Palielināt Latvijas zinātnisko institūciju pētniecisko un inovatīvo kapacitāti un spēju piesaistīt ārējo finansējumu, ieguldot cilvēkresursos un infrastruktūrā” 1.1.1.1. pasākuma “Praktiskās ievirzes pētījumi” ietvaros.  

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit.

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.