Aizvadīti divi Copernicus “Eyes on Earth” ceļojošie pasākumi Roterdamā (Nīderlande) un Tallinā (Igaunija), kas pulcēja lielu studentu, jauno Zemes novērošanas profesionāļu un datu analītiķu interesi. Pasākuma apmeklētāji piedalījās interaktīvās sesijās, tikās ar ģeotelpiskās nozares ekspertiem un apguva iespējas, ko sniedz Copernicus satelītu dati un Zemes novērošana.
Šie abi notikumi bija veiksmīgs turpinājums pirmajam Copernicus ceļojošajam pasākumam “Eyes on Earth”, kas norisinājās Darmštatē,Vācijā. Tie pulcēja lielu skaitu studentu un jauno profesionāļu gan ar, gan bez priekšzināšanām Zemes novērošanā, satelītu datu apstrādē un analīzē . Dalībnieki guva ieskatu, kā Copernicus programmas piegādātā informācija un satelītu dati izmantojami uzņēmējdarbībā un citās jomās.
Uzzini vairāk par Copernicus prezentācijas pasākumu šeit.
Copernicus ir ambiciozākā Zemes novērošanas programma pasaulē. Tās ietvaros izveidota Zemes novērošanas satelītu flote “Sentinel”. Pateicoties šo tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Copernicus nodrošina aktuālus brīvpieejas informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras, okeānu ekosistēmām, atmosfēru, drošību, ārkārtas situācijām un klimata pārmaiņām. Vides risinājumu institūts (VRI) ir Copernicus vēstnieks un akadēmiju tīkla pārstāvis Latvijā. VRI skaidro programmas piedāvātās iespējas valsts, uzņēmējdarbības un sabiedrības vajadzībām, organizē apmācību un informatīvos pasākumus. Kopš 2015.gada VRI sadarbojas ar Eiropas Kosmosa aģentūru un pielieto Copernicus satelītu datus dažādu vides un dabas resursu novērtēšanai.
Vairāk par VRI darbību Copernicus tīklos iespējams uzzināt šeit.
Vairāk par sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru iespējams uzzināt šeit.