No 2019. gada 23. februāra līdz 3. martam Sanhuanā, Puertoriko norisinājās ūdens zinātņu sanāksme “Planet Water Challenges and Success”, kur Vides risinājumu institūta zinātniece Tuuli Soomets sadarbībā ar Tartu Observatorijas pārstāvjiem prezentēja FLUID projekta rezultātus.
Prezentācijā “Water quality changes in inland and coastal waters captured by satellites using optical water type guided approach” tika rādīti rezultāti pētījumam par sakarībām starp optiskajiem ūdens tipiem un specifiskiem biooptiskajiem parametriem ūdenī. Pētījuma mērķis bija izveidot pieeju ūdens kvalitātes novērtēšanai izmantojot optisko satelītu datus. FLUID projekta pētījumu rezultāti no trīs Latvijas un viena Igaunijas ezera veidoja daļu no minētās prezentācijas.
Prezentācijas slaidus iespējams aplūkot, klikšķinot uz šī attēla.
ALSO 2019 Ūdens zinātņu sanāksmes dalībnieki apsprieda dažādus tematus – sākot ar galvenajiem nozares virzieniem un arī iedziļinoties specifiskās jomās, kas nozīmīgas tieši šobrīd, proti, zinātnes loma ekonomikā, sabiedrības un vides atveseļošanas un attīstības centieni, atjaunojamo enerģiju pētījumi, vides ilgtspējība, tīrs ūdens, kā arī zemes ekosistēmu atjaunošana un uzturēšana.
Vairāk par ALSO 2019 Ūdens zinātņu sanāksmi iespējams uzzināt šeit.
FLUID projekts: Informācijas un komunikācijas tehnoloģijās balstīta attālās izpētes pieeja ezeru izpētei un monitoringam Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/137. Vienošanās ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru par projekta realizāciju Nr.1.1.1.2/16/I/001. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kā arī līdzfinansē Latvijas Valsts un Vides risinājumu institūts.
Vairāk par FLUID projektu iespējams uzzināt šeit.