Iespējams pieteikties kursam par Zemes seguma / Zemes lietojuma novērtēšanu ESA un NASA satelītu datos

No 2018. gada 7. līdz 11. jūnijam Zagrebas Universitātē (Horvātijā) norisināsies Zemes novērošanas apmācību kurss “Trans-Atlantic Training 2018” (TAT-6). Kursa dalībnieki apgūs jaunākās metodes Zemes novērošanā un monitoringā, ko praktizē Eiropas Kosmosa aģentūra (EKA), Nacionālā aeronautikas un kosmosa administrācija (NASA), kā arī Čārlza Universitāte Prāgā.  Kursam iespējams reģistrēties līdz 24.aprīlim šeit. Kurss un reģistrācija ir bez maksas.

TAT-6 galvenā tēma ir integrētu radara un optisko attālās izpētes datu pielietošana Zemes seguma / Zemes pielietošanas izmaiņu izpētē. Lekciju un praktisku nodarbību formātā kursa dalībnieki apgūs Zemes seguma /  Zemes pielietošanas izmaiņu ietekmes uz dažādām ekosistēmām (mežu, zālāju u.c.) novērtēšanu. Tiks izmantoti dažāda veida sensori, tai skaitā Copernicus programmas datu produkti. Pirmajā kursa daļā tiks analizēti SAR dati – Sentinel-1 misija. Savukārt otrajā daļā lielāka uzmanība tiks pievērsta jaunām optiskās attālās izpētes tendencēm, pielietojot Landsat-8 un Sentinel-2 satelītu sniegto informāciju.

Paredzēts, ka kurss veicinās pieredzes un zināšanu apmaiņu starp Eiropas un ASV pētniekiem. Kursā aicināti piedalīties studenti un jaunie zinātnieki.

Vairāk par kursu iespējams uzzināt šeit.