Interaktīva ekspozīcija par mežiem Gaujas Nacionālajā parkā

Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) un Vides risinājumu institūta (VRI)  īstenotā projekta ietvaros top interaktīva ekspozīcija, kas vēstīs par Gaujas Nacionālā parka (GNP) aizsargājamiem un reti sastopamiem meža biotopiem – gravu un nogāžu mežiem, purvainajiem un sausajiem priežu mežiem.

"GNP

Ekspozīcija katram interesentam ļaus ieskatīties šajos meža tipos dzīvojošo dzīvnieku un augu pasaulē. Līdztekus būs pieejamas arī īsfilmas, kurās apkopoti meža biotopu atjaunošanas pasākumi, kas 4 gadu laikā īstenoti šajā teritorijā ar mērķi nodrošināt biotopu saglabāšanos īpaši aizsargājamās dabas teritorijās arī nākamajām paaudzēm.

Interaktīvās ekspozīcijas galvenā mītne būs GNP informācijas centrs "Gūtmaņala". Taču, lai ar tās izglītojošo saturu varētu iepazīsties arī citi interesenti, ekspozīciju būs iespējams pārvietot, turklāt tajā apkopotā informācija būs brīvi pieejama lejuplādēšanai.

Ekspozīcija tiek izstrādata DAP, VRI, Latvijas Dabas fonda un ELM Media realizētā projekta "Meža biotopu atjaunošana Gaujas Nacionālajā parkā" FOR-REST LIFE NAT/LV/000159 ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Savienības LIFE+ Dabas un bioloģiskās daudzveidības programma.

Vairāk par projektu