No 17. līdz 19. septembrim INTERGEO komunikācijas un tīklošanās foruma apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar jaunākajiem kosmosa industrijas jaunuzņēmumiem un biznesa inovācijām.
Copernicus Accelerator programma kopš 2016. gada sniedz atbalstu jaunuzņēmumiem, kas piedāvā inovatīvus risinājumus, kuru pamatā ir Copernicus Zemes novērošanas dati un informācija. Accelerator programma katru gadu izvēlas kandidātus un sniedz tiem atbalstu, piemeklējot atbilstošus jomas ekspertus, kas 10 mēnešu garumā viņiem sniedz padomus idejas attīstīšanā. Vēl bez tā Accelerator piedāvā dažādas apmācības, treniņnometnes, izglītojošus vebinārus, tīklošanās iespējas un specializētu mārketinga atbalstu u.c.. Kopš programmas sākuma Copernicus Accelerator palīdzējis attīstīt jau 150 jaunuzņēmumus un kosmosa jomā balstītas biznesa inovācijas.
Vairāk par Copernicus Accelerator dalību INTERGEO forumā iespējams uzzināt šeit.
Copernicus ir ambiciozākā Zemes novērošanas programma pasaulē. Tās ietvaros izveidota Zemes novērošanas satelītu flote “Sentinel”. Pateicoties šo tehnoloģiju sniegtajām iespējām, Copernicus nodrošina aktuālus brīvpieejas informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras, okeānu ekosistēmām, atmosfēru, drošību, ārkārtas situācijām un klimata pārmaiņām. Vides risinājumu institūts (VRI) ir Copernicus vēstnieks un akadēmiju tīkla pārstāvis Latvijā. VRI skaidro programmas piedāvātās iespējas valsts, uzņēmējdarbības un sabiedrības vajadzībām, organizē apmācību un informatīvos pasākumus. Kopš 2015.gada VRI sadarbojas ar Eiropas Kosmosa aģentūru un pielieto Copernicus satelītu datus dažādu vides un dabas resursu novērtēšanai.
Vairāk par VRI darbību Copernicus tīklos iespējams uzzināt šeit.
Vairāk par sadarbību ar Eiropas Kosmosa aģentūru iespējams uzzināt šeit.