Izsludināta pieteikšanās jauno mākslinieku un kuratoru dalībai JCE biennalē “Eiropas jaunrade”

No šā gada 18. marta līdz 14.aprīlim Vides risinājumu institūts un Kaņepes Laikmetīgās kultūras centrs aicina Latvijas jaunos māksliniekus un kuratorus vecumā līdz 35 gadiem iesniegt darbus dalībai JCE biennālē “Eiropas Jaunrade” 2019 – 2021.

""

Latvijas mākslinieku konkurss norisinās starptautiskās jauno mākslinieku biennāles Jeune Création Europeenne (JCE) Biennale 2019 – 2021 ietvaros. Speciāli izveidota mākslas profesionāļu žūrija izraudzīsies 8 perspektīvākos Latvijas māksliniekus, tostarp vienu kuratoru. Viņu darbi divu gadu laikā apceļos 7 izstādes mākslas galerijās Francijā, Itālijā, Portugālē, Dānijā, Spānijā, Rumānijā un Latvijā. Pēc mākslinieku atlases Latvijā laureāti cīnīsies starptautiskajā JCE biennāle 2019 – 2021 konkursā par vienu no trim Grand Prix balvām – 6 mēnešu apmaksātu mākslinieka rezidenci Parīzē un personālizstādi kādā no Francijas vai Beļģijas galerijām. 

Jaunie mākslinieki aicināti iesniegt darbus dažādos mākslas virzienos. Būtiski, lai mākslas darbi vēstītu par mūsdienu sabiedrībai nozīmīgām tēmām. JCE Biennāles Latvijas komanda šogad nolēmusi pievienot jaunu eksperimentālu dimensiju Latvijas mākslinieku atlasei. Lai akcentētu kuratoru māksliniecisko devumu, starp 8 atlasītajiem Latvijas māksliniekiem komanda rosinās iekļaut arī vienu daudzsološāko kuratoru. Ņemot vērā, ka bieži vien tieši kurators ir tas, kurš šķērso mākslas robežas un veicina plašākas diskusijas par izstādē apskatītajām tēmām, konkursa organizatori vēlas dod iespēju arī Latvijas kuratoriem popularizēt savu daiļradi dažādās Eiropas valstīs.

Ar konkursa noteikumiem iespējams iepazīties nolikumā šeit.

Konkursa pieteikšanās anketa pieejama šeit.

Vairāk par konkursu uzzini šeit

JCE Biennāle “Eiropas jaunrade” ir vairāku valstu – Francijas, Itālijas Portugāles, Dānijas, Spānijas, Rumānijas un Latvijas, sadarbības iniciatīva. Tā radīta ar mērķi dot atspēriena iespējas jaunajiem māksliniekiem un veicināt viņu atpazīstamību starptautiskā mērogā, kā arī stiprināt laikmetīgās mākslas norises biennalē iesaistītajās valstīs. Latvija biennalē piedalās trešo reizi. Iepriekšējo JCE biennāļu rezultātā 16 Latvijas jauno mākslinieku darbi tika izstādīti 14 mākslas galerijās deviņās valstīs. Turklāt divi Latvijas mākslinieki tika īpaši novērtēti – JCE Biennale 2015 – 2017 mākslinieks Klāvs Loris ieguva Grand Prix balvu (6 mēnešu apmaksātu rezidenci Parīzē un personālizstādi prestižajā Briseles galerijā “Hangar”), savukārt JCE Biennale 2017 – 2019 māksliniece Sandra Strēle saņēma žūrijas specbalvu – apmaksātu rezidenci Parīzē.

Arī šogad, piedaloties JCE biennālē, Latvijas organizatoru komanda vēlas atbalstīt perspektīvākos Latvijas jaunos māksliniekus un kuratorus, stiprināt viņu konkurētspēju starptautiskā līmenī un iezīmēt Latvijas vārdu Eiropas laikmetīgās mākslas un kultūras kartē.

Vairāk par starptautisko JCE Biennāli iespējams uzzināt šeit.

Aktuālākā informācijas par Latvijas dalību biennalē atrodama Facebook lapā JCE Biennāle Cēsīs

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.