Jau trešo gadu BRŪZĪ norisināsies Zinātnieku nakts CĒSIS festivāls

""

Piektdien, 28.septembrī, jau trešo reizi Zinātnes un mākslas centrs BRŪZIS aicinās uz daudzpusīgu Zinātnieku nakts Cēsis festivālu, kurā pulcēsies vairāk nekā 10 zinātnes, jauno tehnoloģiju, izglītības, mākslas un citu jomu organizācijas, kas piedāvās dažādas zinātkāri rosinošas aktivitātes.

""

Zinātnieku nakts Cēsis norisinās Eiropas Zinātnieku nakts ietvaros. Tās tēma šogad ir “Zinātne veido mūs”. Cēsu zinātnes svinību organizatori uzsver, ka zinātne un pētniecība ir attīstījusi to vidi, kurā dzīvojam šodien, tā ir sastopama visapkārt – jaunajās tehnoloģijās, medicīnā, pārtikā, arhitektūrā, dabas resursu izpratnē, kultūras un mākslas uztverē, kā arī daudz kur citur. Zinātnieku nakts Cēsīs ļaus ikvienam izjust, kā ar zinātni un pētniecību sastopamies savā ikdienā un kā ikviens varam palīdzēt tās attīstībai nākotnē. Dažādu jomu organizācijas piedāvās interaktīvas tehnoloģiju demonstrācijas, performances un darbnīcas, kā arī kaut ko pavisam unikālu – pasākuma kulminācijā apmeklētājus priecēs dronu freestyle šovs!

Zinātnes un mākslas centrā BRŪZIS no 19:00 līdz 23:00 viscaur notiks rosība – Klētī ikvienam būs iespēja iepazīt Latvijas augus sensorajās degustācijās, atklāt Ārstniecības kumelītes rūpīgi glabātos noslēpumus un noskaidrot visu par un ap etnobotānikas pētījumiem, kā arī iepazīt rudzu šķirņu veidošanu. Turpat varēs aplūkot Gaujas ielejas spektrālās nokrāsas, iepazīt gēnu kartēšanu un piedalīties dažādās darbnīcās – telekomunikāciju un tehnoloģiju, interaktīvos eksperimentos “Triki traki”, kā arī virtuālās realitātes un 3D izmēģinājumos. Vecajā alus brūzī notiks koka dienu un pasīvo māju demonstrācija un mākslinieku sagatavots fotogrammetrijas ceļojums caur Cēsīm. Taču brūža pagalmā visa vakara garumā notiks interaktīva izstāde “Zinātne mūzikā” un dronu izmēģinājumi. Pasākuma laikā apmeklētājus priecēs dažādu Latvijas DJ performances un noslēgumā, plkst. 22:30, norisināsies unikāls dronu šovs! Vairāk par dažādām aktivitātēm iespējams uzzināt Facebook pasākuma lapā “Zinātnieku nakts Cēsis 2018”

Pasākumā ieeja BEZ MAKSAS.

Pasākumu rīko: Vides risinājumu institūts, Rīgas Tehniskās universitātes Cēsu filiāle, Field&Forest, Cēsu Vēstures un mākslas muzejs, AREI Priekuļu pētniecības centrs, zinātkāres centrs ZINOO, Drone Racing Latvia, Telpnīca, Cēsu Tehnoloģiju un Dizaina vidusskola, Cēsu 2. pamatskola, Cēsu novada Jauniešu dome, mākslas rezidenču centrs RUCKA, Koka dienas.

Pasākumu atbalsta: Valsts izglītības attīstības aģentūra un Cēsu novada pašvaldība. 

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.