Latvija soli tuvāk Eiropas kosmosa nozarei: sākas kurss par satelītu datu apstrādi un pielietojumu tautsaimniecībā

Šodien, 5.septembrī sākas pirmais Eiropas Kosmosa Aģentūras (EKA) apmācību kurss Latvijā “Radara un optisko satelītu datu apstrāde un pielietojumi”, kas norisināsies līdz 9.septembrim Vidzemes koncertzālē “Cēsis”. Starptautiskas pasniedzēju komandas vadībā kursa gaitas uzsāk 30 dalībnieki – pētnieki, maģistrantūras un doktorantūras studenti, kā arī ģeotelpiskās informācijas apstrādes profesionāļi no Bulgārijas, Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Slovākijas.

""

Kursa mērķis ir uzlabot Latvijas un citu EKA sadarbības valstu zināšanas un prasmes, lai tās spētu pietuvoties kosmosa nozares līmenim, ko sasniegušas esošās EKA dalībvalstis. Līdz ar 2015.gadā parakstīto EKA Eiropas Sadarbības valstu plāna hartu, Latvija ir apņēmusies nākamo piecu gadu laikā ne tikai īstenot Latvijai un Eiropai nozīmīgus un inovatīvu projektus, bet arī celt valsts iekšējo kompetences līmeni. Tādējādi Latvija varētu kļūt par pilntiesīgu EKA dalībvalsti. EKA kurss Latvijā ir pirmais solis ceļā uz to.

Piecu dienu kursa laikā dalībnieki apgūs EKA  satelītu datu apstrādes tehnikas un pielietojumus lauksaimniecības zemju, jūras, mežsaimniecības, zemes seguma kartēšanai un analīzei. Apmācību kursa tēma ir saistīta ar Eiropas komisijas un EKA kopīgi īstenoto Zemes izpētes programmu “Copernicus”. Tās ietvaros laika periodā no 2015.gada līdz 2023.gadam kosmosā tiks nogādāti seši Sentinel satelīti detalizētai Zemes (sauszemes, okeānu, atmosfēras) kartēšanai, kas nodrošinās regulāru, liela apjoma satelītdatu plūsmu.

Kursus vadīs pasaules līmeņa pasniedzēji un attālās izpētes eksperti no Šveices, Itālijas, Vācijas un Beļģijas. EKA kursu Latvijā uzticējusi rīkot Vides risinājumu institūtam (VRI).

Vairāk par kursu