Latvijas un Igaunijas atkritumu izstāde apskatāma Kondas centrā Vīlandē

Pagājušajā nedēļā, Kondas naivās mākslas centrā, Vīlandē atklāja ceļojošo laikmetīgās mākslas izstādi “PROM no acīm, PROM no prāta”. To organizē Vides risinājumu institūts ar partneriem no Latvijas un Igaunijas ar vienotu mērķi pievērst uzmanību atkritumu problēmai un pārmērīga patēriņa dzīvesveidam.

"Kondas

Starptautiskā izstāde “PROM no acīm, PROM no prāta” projekta WasteArt ietvaros aicina pievērst uzmanību tam, ka atkritumi pēc to izmešanas neizgaist, tie joprojām krājas milzīgos kalnos un nesadalās vēl gadu simtiem. Lai risinātu šo problēmu, izstāde rosina Latvijas un Igaunijas iedzīvotājus pārdomāt savus ikdienas lēmumus, mazināt saražoto atkritumu daudzumu, kā arī apsvērt atkārtotas izmantošanas un pārstrādes iespējas.

"Izstādes

Kondas naivās mākslas centrs ir jau ceturtā ceļojošās izstādes pieturas vieta. Līdz pat maija sākumam izstādē būs apskatāmi 17 starptautiski atzītu mākslinieku darbi, kas veidoti no atkritumos iegūtiem materiāliem. Mākslas darbi variē no diskrētām vīzijām un publiskas nepakļaušanās līdz pat metafiziskām pārdomām, dokumentāliem attēlojumiem un praktisku risinājumu meklējumiem. Piedāvājot dažādu mākslinieku interpretācijas par atkritumos iegūto materiālu izmantošanas iespējām, izstāde aicina apmeklētājus paraudzīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu jaunu produktu un pakalpojumu veidošanai.

"Mākslinieki

Izstādē piedalās sekojoši mākslinieki:

Varvara un Mars (EE)

Jākobs Kirkegārds (DK)

Marta Murats (EE)

Kiwa (EE)

Ansis Starks (LV)

Andrē Avelas (NL/PT)

“Mikroklimatu laboratorija”

Annehīne Meijera & Gerts Jans Gerlačs (NL)

Johanna Lorengele (DE) un Gatis Kreicbergs (LV)

Ieva Krūmiņa (LV)

Džeraldīne Huarez (SE/MX)

Džastins Tailers Teits (CA)

Vilems Boels (BE)

Timo Tots (EE)

Elēna Redaellī (NO/IT)

 

Izstāde “Kondas centrā” Vīlandē, Igaunijā būs atvērta līdz 3. maijam, tālāk tā ceļos uz “Igaunijas Ceļu muzeju”.

Izstāde apmeklētājiem atvērta Kondas naivās mākslas centra darba laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 (martā no trešdienas līdz sestdienai, aprīlī no pirmdienas līdz svētdienai). 2. un 3. maijā izstāde būs atvērta no plkst. 11.00 līdz 18.00. Ieeja bez maksas. Vairāk par “Kondas centru” un darba laikiem šeit.

Vairāk par izstādi un aktualitātēm iespējams uzzināt projekta WasteArt Facebook lapā, Instagram kontā un YouTube kanālā.

Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit.

Izstāde tapusi projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt) Nr. Est-Lat 65 ietvaros, ko finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas Interreg V-A ietvaros, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un projekta partneri. Izstādē izmantotie atkritumi sagādāti ar Poligona “Daibe”, Swedbank Igaunijā, Latvijas un Igaunijas vietējo kopienu atbalstu.

Šis raksts atspoguļo autora uzskatus. Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas vadošā iestāde nav atbildīga par to, kā šī informācija var tikt izmantota.