Noskaidrota Ogres upes savvaļas lašu ekonomiskā vērtība

Vides risinājumu institūta pētnieki Baiba Prūse un Matīss Žagars sadarbībā ar Upsalas Universitātes pētnieku Patriku Ronbaku un Latvijas Universitātes (LU) pētnieku Didzi Elfertu 2015.gadā veica Ogres upes savvaļas lašu ekonomiskās vērtības izpēti, ar kuras rezultātiem 5.februārī iepazīstinās LU 74.konferences dalībniekus.

Pētnieki apgalvo, ka zemās ūdens kvalitātes dēļ savvaļas lašu skaits strauji sarūk. Sugas pastāvēšanai un ilgtspējīgai saglabāšanai nepieciešama sabiedrības palīdzība. Lai noskaidrotu sabiedrības attieksmi, vēlmi palīdzēt un ieguldīt līdzekļus savvaļas lašu re-introdukcijai Ogres upē, pētnieki veica socio-ekonomisko faktoru izpēti. Ar metodes palīdzību tika noskaidrots, cik lielu summu gadā ir gatava maksāt katra mājsaimniecība, lai palīdzētu saglabāt savvaļas lašu sugu Ogres upē. Galvenās izpētes grupas bija Ogres upes krastu apdzīvoto teritoriju makšķernieki/ zvejnieki un ne-makšķernieki/ ne-zvejnieki.

LU 74.konferences dalībniekiem būs iespēja iepazīties ar detalizētiem izpētes rezultātiem un secinājumiem. Konferences programma pieejama šeit.