Noskaidrots jauno mākslinieku konkursa “Baltijas jūras glābējs” uzvarētājs

Vides risinājumu institūta (VRI) un projekta WATERCHAIN organizētajā jauno mākslinieku konkursā “Baltijas jūras glābējs” (eng. Baltic Sea Savers) laurus plūc Cēsu mākslas skolas audzēkne Jete Jakoviča ar vēstījumu par aizsargājamo sugu – cūkdelfīnu (Phocoena phocoena L.), kas mitinās Baltijas jūrā.

"Cēsu

Jetes mākslas darbs sākotnēji uzvarēja Latvijas atlasē un pēc tam tika virzīts uz starptautisko konkursu, kurā sacentās ar jauno mākslinieku darbiem no Igaunijas, Somijas, Zviedrijas un Ālandu salām. Par uzvaru Latvijas atlasē viņa saņems 2 biļetes lidojumam virs Baltijas jūras ar lidmašīnu Cessna, ko sarūpējis VRI. Savukārt, kā starptautiskās atlases uzvarētāja, viņa balvā iegūs ieejas biļeti uz kādu no 2017.gada mūzikas festivāliem.

Dalībnieku uzdevums bija radīt mākslas darbu ar vēstījumu par Baltijas jūru un ievietot to kādā no sociālo tīku vietnēm Facebook, Instagram vai Twitter, pievienojot #BSS un #BSSLV. Kopumā Latvijas atlasē piedalījās 13 mākslas darbi, pievēršot uzmanību nozīmīgām Baltijas jūras ekoloģijas problēmām – eitrofikācijai, piesārņojumam, sugu izzušanai; kā arī meklējot risinājumus situācijas uzlabošanai.

VRI saka lielu paldies visiem konkursa dalībniekiem par radošumu un rūpēm par Baltijas jūru!

"Dricānu

"Babītes

Visus Latvijas atlases konkursa darbus iespējams apskatīt šeit

Konkurss “Baltijas jūras glābējs” (eng. Baltic Sea Savers) tika rīkots projekta “Pilot watersheads as a practical tool to reduce the harmful inflows into the Baltic Sea” (Akronīms – WATERCHAIN) Nr. CB50. Projektu finansiāli atbalsta ERAF Centrālā Baltijas jūras reģiona pārrobežu sadarbības programma INTERREG IVA 2014. – 2020 un līdzfinansē LR Vides aizsardzība sun reģionālās attīstības ministrija.  

Vairāk par projektu WATERCHAIN