Noslēdzies 24 stundu hakatons par klimata pārmaiņām – Copernicus Climathon 2017 Riga

Veselu diennakti, no 27. līdz 28.oktobrim , RTU Dizaina fabrikā norisinājās klimata pārmaiņām veltīts hakatons – Copernicus Climathon 2017 Riga, kura laikā četras starpdisciplināras komandas meklēja novatoriskus risinājumus – kā sagatavoties klimata pārmaiņām Latvijā, pielietojot satelītu datus.

"Foto:

28.oktobra rītā komandu izstrādātos risinājumus izvērtēja speciāli izveidota ekspertu žūrija, kuras sastāvā bija RTU prorektors Tālis Juhna, uzņēmējs un novators Gundars Skudriņš, VARAM Klimata pārmaiņu departamenta vadītāja Ilze Prūse, LĢIA direktors pulkvedis Mārtiņš Liberts un IZM vecākais eksperts Kaspars Karolis. Par labāko risinājumu žūrija atzina viedās lauksaimniecības rīku, ar kura palīdzību, pielietojot satelītu datus, iespējams noteikt, cik lielā mērā teritorija piemērota dažādu lauksaimniecības kultūru audzēšanai. Uzvarētāju komanda – Andis Kalvāns, Anete Bērziņa, Harijs Ijabs un Inta Valkovska, saņēma 2000 eiro naudas balvu no Vides risinājumu institūta savu zināšanu un pieredzes pilnveidošanai.

Pamatojot žūrijas izvēli, tās priekšsēdētājs Tālis Juhna norādīja, ka šis ir ļoti pragmatisks risinājums, kuru būtu iespējams ieviest Latvijā, izveidojot pareizu modeli, un tas ļautu ne tikai risināt klimata pārmaiņu izraisītās problēmas, bet arī izglītot lauksaimniecības nozarē iesaistītos.

Žūrijas pārstāvji uzsvēra, ka visu komandu risinājumiem piemīt liels potenciāls tos nākotnē ieviest praksē, tāpēc dalībniekiem novēlēja pēc laika atgriezties pie šīm idejām un turpināt tās attīstīt. Pārējo komandu izstrādātie risinājumi bija saistīti gan ar cilvēkam piemērotākās dzīvesvietas noteikšanu, gan efektīvu, jaunajās tehnoloģijās bāzētu lauksaimniecības zemju stāvokļa uzraudzīšanu un energoefektīvu mājokļu tirgus veicināšanu.

Copernicus Climathon ir 24 stundu ilgs hakatons, kura ietvaros starpdisciplināras komandas meklē risinājumus klimata pārmaiņu radītajiem izaicinājumiem. Šogad hakatons norisinājās vienlaicīgi 104 pilsētās visā pasaulē. Rīgas hakatonā nozares eksperti iepazīstināja dalībniekus ar aktuālo informāciju par klimata pārmaiņām Latvijā, kā arī satelītu datu ieguvi, apstrādi, analīzi un izmantošanu. Komandu idejas palīdzēja attīstīt starpdisciplināra mentoru komanda – Gatis Eriņš, Dainis Jakovels, Inese Suija-Markova un Līga Dripe. Visas nakts gaitā komandām bija iespēja veidot savu ideju prototipus, izmantojot RTU Dizaina fabrikā pieejamās tehnoloģijas un resursus.

Foto atskats no Copernicus Climathon 2017 Riga:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

"Foto:

Copernicus Climathon 2017 Riga organizē Vides risinājumu institūts un RTU Dizaina fabrika sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru. Hakatons tiek īstenots Eiropas Komisijas programmu Climate-KIC un Copernicus ietvaros.

Vairāk par Climathon iespējams lasīt šeit.