Pakalpojumi
Šodienas izaicinājumus nevar risināt
ar vakardienas domāšanas veidu

Lai izstrādātu kvalitatīvus augu izcelsmes produktus un preparātus, nepieciešama dziļa izpēte un mūsdienīgas analītiskās metodes. VRI Ķīmijas laboratorijā apvienojam pieredzi un zināšanas par augu fitoķīmiju, lai radītu ilgtspējīgus un industrijā pieprasītus risinājumus.
Strādājam ar plašu spektru dažādu ķīmisko analīžu metožu
Uzkrāta plaša pieredze un zināšanas ārstniecības augu un to produktu raksturošanā
Mūsu rīcībā ir viena no modernākajām ķīmijas laboratorijām Latvijā
Gaistošo savienojumu identifikācija un daudzuma noteikšana ēteriskajās eļļās, izmantojot gāzu hromatogrāfijas-masspektrometrijas (GC-MS) metodes.
Augu ekstraktu negaistošo savienojumu identifikācija un fitoķīmiskā profila izpēte, dažādu augu aktīvo savienojumu un to grupu daudzuma noteikšana, izmantojot šķidrumu hromatogrāfijas-masspektrometrijas (LC-UV-MS) un spektrofotometrijas metodes.
Makro, mikro elementu un smago metālu noteikšana dažādiem paraugiem t.sk. augu drogās, to pārstrādes produktos, augsnē, izmantojot mikroviļņu plazmas-atomemisijas spektroskopijas (MP-AES) metodes.
Fizikālo parametru noteikšana augu drogām un to pārstrādes produktiem t. sk. ēterisko eļļu daudzums, mitrums, pelnu saturs, refrakcijas indekss, blīvums un optiskās rotācijas koeficients.
Siltumnīcas efekta gāzu (SEG) kvalitatīvais un kvantitatīvais raksturojums gaisa paraugos, kā arī gaisa paraugu ņemšana.
Augi ir bagātīgs vērtīgu vielu avots – daudzu medicīnas un kosmētikas preparātu efektu nodrošina tieši vielas, kas sākotnēji iegūtas no augiem. Vides risinājumu institūts ir specializējies ārstniecības un aromātisko augu agrotehnoloģiju izstrādē – darām to inovatīvi, pielietojot attālajā izpētē un datu apstrādē gūto pieredzi un kombinējot to ar dziļām zināšanām bioloģijā un agronomijā.
Lai pieņemtu objektīvus lēmumus, pētāmo problēmu jāapskata no dažādiem leņķiem – un dažāda augstuma! Talkā ņemot dažādu (RGB, termo, LIDAR, hiperspektrālo u.c.) sensoru datus, kas iegūti no droniem, lidmašīnām un satelītiem, spējam pētāmajā teritorijā atklāt pilnīgi jaunas likumsakarības.
Lai mežs būtu ne tikai produktīvs, bet arī bioloģiski augstvērtīgs, vērts par šo ekosistēmu iegūt plašu datu kopu. Datu apstrādes iespējas ļauj lemt par konkrētā mirklī atbilstošākajiem meža apsaimniekošanas pasākumiem.
Kopš 2020. gada Vides risinājumu institūtā darbojas praktiskās entomoloģijas laboratorija, kurā šobrīd pastāvīgi tiek uzturētas kāpostu balteņa (Pieris brassicae), persiku laputs (Myzus persicae) un siltumnīcu baltblusiņas (Trialeurodes vaporariorum) populācijas.
Lauksaimniecība un mežsaimniecība ik gadu rada vairāk nekā ceturtdo daļu pasaules kopējo siltumnīcas efekta (SEG) gāzu emisiju. Lai apmierinātu pieaugošo pieprasījumu pēc pārtikas un citiem resursiem, ir jāmeklē efektīvāki un videi draudzīgāki saimniekošanas veidi un ražošanā jāiekļauj bezatkritumu tehnoloģijas.
Jēgpilna vides attīstības plānošana un pārvaldība iespējama tikai tad, ja lēmumi tiek balstīti objektīvos datos.
Dabas aizsardzība ir bijis Vides risinājumu institūta darbības stūrakmens kopš institūta dibināšanas 2007. gadā. Vienmēr esam meklējuši veidus, kā dabas resursus pārvaldīt ilgtspējīgi, lēmumus balstot objektīvos datos.
Šī vietne izmanto sīkdatnes, lai palīdzētu uzlabot lietošanas pieredzi. Lasīt vairāk