Piesakies! Konference “Klimatam draudzīgas lauksaimniecības metodes”

Latvijas Dabas fonds, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs aicina interesentus uz konferenci par klimatam draudzīgām lauksaimniecības metodēm. Pasākums notiks 17. aprīlī no pulksten 10.00 līdz 13.00 tiešsaistē un būs skatāms gan latviešu, gan angļu valodās.

Reģistrācija konferencei ŠEIT.

Kopš 2018. gada Latvijas Dabas fonds (LDF) kopā ar partneriem – Vides risinājumu institūtu (VRI), Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru (LLKC), Čehijas Zinātnes un sabiedrības centru (CCSS) īsteno projektu LIFE CRAFT. Projekts praktiski pārbauda un demonstrē trīs dažādas metodes – tiešo sēju jeb bezaršanu, bioogles iestrādi augsnē un kontrolēto drenāžu, kuras ļauj samazināt CO2 un citu SEG emisijas, iepazīstina ar tām lauksaimniekus un apkopo praktiskus ieteikumus šo metožu piemērošanai Latvijas apstākļos.

Projekta noslēguma konferencē eksperti iepazīstinās ar šīm inovatīvajām, klimatam draudzīgajām lauksaimniecības metodēm un to testēšanas rezultātiem Latvijā.

Konferences programma:

Konference notiek projekta “CRAFT LIFE: Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā” (NR. LIFE16 CCM/LV/000083) ietvaros. Projekta mērķis ir vērtēt trīs lauksaimniecības prakšu – tiešās sējas, bioogles iestrādes un kontrolētās drenāžas – ietekmi uz siltumnīcas efekta gāzu (SEG) emisijām. Projektu finansē Eiropas Komisijas LIFE programma un līdzfinansē Valsts reģionālās attīstības aģentūra.