Priekuļu lidlaukā noslēdzies pasaules kauss sacīkšu droniem – Latvijas posms

No 10. līdz 12. augustam Priekuļu lidlaukā norisinājās FAI (Starptautiskās Aviācijas Sporta Federācijas) Pasaules kauss sacīkšu droniem 2018, kurā uzvaras laurus plūca Pawel Laszczak no Polijas, Latvijas pilots Kārlis Gross ierindojās otrajā vietā, savukārt trešais palika leituvietis Arminas Volskis.

"Foto:

Pasaules kausa posms sacīkšu droniem Latvijā un Baltijā norisinājās pirmo reizi. Neskatoties uz sacīkšu droniem nelabvēlīgajiem laika apstākļiem, 26 pasaules līmeņa dronu piloti no piecām valsīm – Polijas, Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas, visas trīs dienas uzturējās Priekuļu lidlaukā, lai noskaidrotu spēcīgāko sportistu Latvijas posmā. Gan senioru, gan junioru kategorijā uzvaras laurus plūca piecpadsmit gadu vecais Pawel Laszczak no Polijas. Arī otro un trešo vietu junioru pjedestālā ieņēma poļu sportisti.

"Foto:

"Foto:

Latviju sacensībās pārstāvēja 11 sacīkšu dronu piloti. Pēc pirmās sacensību dienas 7 Latvijas sportisti kvalificējās izslēgšanas posmiem, savukārt 2 piloti – Kārlis Gross un Tomass Pētersons pārstāvēja Latviju finālsacensībās. Pēc sīvas cīņas ar poļu un lietuviešu sportistiem finālā Kārlis Gross ierindojās otrajā vietā, bet Tomass Pētersons palika ceturtais. Tālāk Latvijas posmā iegūtie punkti tiks pievienoti kopējam FAI Pasaules kausa rangam, kurā pirms šī posma T.Pētersons starp 500 pasaules līmeņa sportistiem bija ierindojies devītajā vietā.

"Foto:

"Foto:

Sestdien pēc kvalifikācijas posmiem norisinājās speciāli Latvijas posmam izveidots dronu freestyle šovs. Tajā četras pilotu komandas sacentās dronu akrobātikā un šova elementos. Freestyle šovā piedalījās divas jauktās komandas – Latvija un Lielbritānija, Latvija un Igaunija, kā arī Polijas komanda un Lietuvas komanda, kuru performances vērtēja speciāli izveidota žūrija. Par labāko dronu freestyle šovu atzina lietuviešu komandas izveidoto performanci “Prop strike”.

"Foto:

Pasaules kausa posma Latvijā organizatori Drone Racing Latvia un Vides risinājumu institūts uzsver, ka šāda līmeņa sacensības ir ārkārtīgi svarīgs atskaites punkts Baltijas dronu sporta attīstībā. Līdz ar tām mēs un mūsu piloti piesakām sevi kā spēcīgus spēlētājus pasaules sacīkšu dronu arēnā. Plānots, ka šāda līmeņa sacensības Latvijā norisināsies arī turpmāk. 

Pasaules kausa sacīkšu droniem 2018 norisi Latvijā atbalstīja Latvijas Sporta federācijas padome.

Vairāk iespējams uzzināt: www.f3u.lv

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.