Šī gada 7.decembrī Latvijas Universitātes Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā norisināsies jau otrā Latvijas ģeotelpisko informāciju tehnoloģiju konference, kas vienkopus pulcēs ģeotelpisko un attālās izpētes risinājumu izstrādātājus, lietotājus, politikas veidotājus un nozares organizācijas no Latvijas un ārvalstīm.
Šogad konferenci atklās īpašs viesis – Google korporācijas ģeotelpisko risinājumu tehnologs Eds Pārsons. Visas dienas garumā uzstāsies vairāki Latvijas un ārvalstu eksperti ar pieredzes stāstiem par inovācijām ģeotelpisko informāciju tehnoloģiju nozarē, starpdisciplināriem projektiem, attālās izpētes tehnoloģijām, ģeotelpisko datu atvēršanu un daudzām citām aktualitātēm. Vēl bez lekcijām un pieredzes stāstiem konferences apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī interaktīvās darbnīcās, satikt kompetentus jomas pārstāvjus, apmainīties ar idejām un viedokļiem. Konferences organizatori uzsver, ka tās mērķis ir veidot vienotu izpratni par ģeotelpisko informācijas tehnoloģiju jomu Latvijā, tās izaicinājumiem un attīstības virzieniem, kā arī veicināt jaunu, inovatīvu ideju un projektu attīstību.
Plašāka informācija par konferenci, tās programmu un reģistrāciju pieejama šeit. Apmeklētāju vietu skaits ir ierobežots, tāpēc interesenti aicināti reģistrēties savlaicīgi!
Konferencei izveidota arī Facebook pasākuma lapai, kas pieejama šeit.
Konferenci rīko Latvijas ĢIS biedrība sadarbībā ar SIA “Autentica”, SIA “Karšu izdevniecība Jāņa sēta”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Mikrokods”, SIA “HERE Technologies”, SIA “Mērniecības datu centrs” un nodibinājums “Vides Risinājumu Institūts”, to atbalsta Latvijas Universitāte, Vides aizsardzības un reģionālas attīstības ministrija un EUROGI (European Umbrella Organisation for Geographic Information, Eiropas ģeogrāfiskās informācijas jumta organizācija).
Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.