Savu turneju uzsāk Eiropas jauno laikmetīgo mākslinieku biennāle

15.oktobrī ar ekspozīciju Monrūžā, Francijā savu ceļu uzsāks starptautiskā mākslas biennāle Jeune Création Européenne (JCE) 2015/2017. Līdz 3.novembrim izstādē būs apskatāmi 56 jauno mākslinieku darbi no Francijas, Dānijas, Polijas, Latvijas, Itālijas, Spānijas un Portugāles, piedāvājot ieskatu jaunākajās Eiropas laikmetīgās mākslas tendencēs.

""

Kopumā ceļojošā Biennāles ekspozīcija viesosies septiņos mākslas centros septiņās Eiropas pilsētās. Tostarp 2016.gada septembrī izstāde norisināsies Cēsu Zinātnes un mākslas centrā "Brūzis". Kā nemitīgi mainīgs organisms, JCE biennāle iekļaus virkni dažādas izstādes un mākslas notikumus. Savā divu gadu turnejā tā pārveidosies un pilnveidosies, gūstot enerģiju, iedvesmu un jaunas perspektīvas no vietām, kurā tā uzturēsies.

Cēsu Zinātnes un mākslas centra "Brūzis" īpašnieks ir nodibinājums "Vides risinājumu institūts" – sabiedriskā labumaorganizācija, kurā darbojas zinātnieki, mākslinieki, inženieri un speciālisti, kuriem rūp apkārtējā vide un kuri saredz vērtību kā zinātnē, tā mākslā. Zinātnes un mākslas centram "Brūzis" ir paredzēts kļūt par starptautiska līmeņa platformu jaunajiem māksliniekiem, zinātniekiem un citu nozaru speciālistiem, radot telpu, kurā kopējiem spēkiem ne tikai risināt vides problēmas, bet arī modelēt nākotnes attīstības virzienus un scenārijus.

Vairāk par Biennāli