Seminārs par Zemes seguma un lietojuma novērtēšanu satelītu un aviācijā bāzētos datos

11.aprīlī Vidzemes koncertzālē "Cēsis" norisinājās Vides risinājumu institūta rīkotais seminārs "Zemes seguma un lietojuma novērtēšana satelītu un aviācijā bāzētos datos". Seminārā uzstājās Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks Dainis Jakovels, Copernicus Relay pārstāvis Latvijā Roberts Rotbergs, Tartu observatorijas pētnieks Kārlis Zālīte un sociālantropologs Viesturs Celmiņš. 

Seminārā piedalījās LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas un Zemkopības ministrijas pārstāvji, Lauku atbalsta dienesta, Latvijas Valsts mežu un Valsts augu aizsardzības dienesta pārstāvji, reģionālās politikas plānotāji, zinātnisko institūtu pārstāvji, studenti un citi interesenti. Pētnieki un speciālsiti dalībniekiem sniedza ekskluzīvu ieskatu Latvijai piemērotāko satelītu un aviācijas datu pielietošanā zemes seguma, zemes leitojuma, mežu, zālāju, lauksaimniecības zemju u.c. teritoriju izpētē.

 

Semināra prezentācijas:

Dainis Jakovels: Ievads par attālās izpētes datiem; Zemes seguma un lietojuma kartēšana un monitorings attālās izpētes datos;

Dainis Jakovels: Zālāju un lauksaimniecības kultūru platību novērtēšana;

Kārlis Zālīte: Zālāju apsaimniekošanas aktivitāšu novērtēšana radara datos;

Agris Brauns: Zālāju biomasas, bioloģiskās daudzveidības un invazīvo sugu novērtēšana;

Viesturs Celmiņš: Datu plūdi;

Roberts Rotbergs: Copernicus Relay un attālās izpētes datu pielietošana lauksaimniecības un mežsaimniecības problēmu risināšanā.

 

Fotogrāfijas no semināra:

"VRI

""

""

""

"Tartu

""

""

"Copernicus

""