Starptautiskā ezeru izpētes vasaras skolā pētīs Ungura ezeru

""

Ceturtdien, 24.augustā sākās Vides risinājumu institūta (VRI) organizētā vasaras skola "Ezeru ekosistēmu pētniecība un apsaimniekošana", kas norisināsies no 24.augusta līdz 2.septembrim Gaujas nacionālā parka (GNP) teritorijā un kuras ietvaros starptautiskas zinātnieku un ekspertu komandas vadībā tās dalībnieki pētīs Ungura ezeru.

"Vasaras

Vasaras skolas ietvaros 14 dalībnieki no Latvijas, Igaunijas, Francijas, Brazīlijas un Somijas apgūs praktiskas iemaņas ezeru izpētē, kā arī, sadarbojoties ar starpdisciplināru jauno pētnieku komandu, uzņēmējiem, vietējiem iedzīvotājiem un pašvaldības pārstāvjiem, izstrādās rekomendācijas ilgtspējīgai ezera apsaimniekošanai. Viņus apmācīs zinātnieki no Pyhäjärvi Institūta (Somija), Somijas Vides institūta, Turku unversitātes (Somija), Igaunijas Dzīves zinātņu universitātes, Tartu universitātes (Igaunija) un Vides risinājumu institūta (Latvija).

"VRI

Vasaras skolas dalībnieki pētīs Ungura ezeru, iepazīstot to gan no zinātnieku, gan uzņēmēju skatu punkta. Ezers atrodas GNP teritorijā, tajā mitinās aizsargājami virsūdens un zemūdens biotopi. Pateicoties ezera tuvajam novietojumam autoceļiem un apdzīvotām vietām, tas kļuvis par populāru tūrisma galamērķi un tā krasti par pievilcīgu teritoriju lauksaimniecības aktivitāšu realizācijai. Sadarbojoties pašvaldībai, vietējiem iedzīvotājiem, Vides risinājumu institūtam un vasaras skolas dalībniekiem, Ungura ezeram  izstrādās rekomendācijas visaptverošai un ilgtspējīgai ezera apsaimniekošanai.

"M.Žagars

"VRI

Vasaras skolu atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds Interreg Baltijas jūras reģiona programmas ietvaros, Cēsu novada pašvaldība, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte un a/s “RIX Technologies”.

Papildu informācija par vasaras skolu iespējams atrast šeit.

""