Starptautiskās biennāles "Eiropas jaunrade" iesildīšanās pasākums

Ceturtdien, 4.augustā plkst. 17:30 aicinām uz starptautiskās biennāles "Eiropas jaunrade" iesildīšanās pasākumu, kas norisināsies Kaņepes Kultūras centrā (KKC). Ar biennāles norisi iepazīstinās tās kuratori Latvijā Dāvis Kaņepe un Alberto di Gennaro, Cēsu novada pašvaldības komunikācijas daļas vadītājs Kārlis Pots, Cēsu Zinātnes un mākslas centra attīstītājs Gundars Skudriņš un viens no biennāles Grand Prix ieguvējiem mākslinieks Klāvs Loris. Pēc tam norisināsies mākslas performance, kas simboliski iezīmēs KKC došanos uz Cēsīm. Performances organizatori sola, ka tajā būs iesaistīta KKC slavenā Lauva.

""

20. augustā Cēsu zinātnes un mākslas centra «Brūzis» telpās tiks atklāta laikmetīgās mākslas biennāles «Eiropas jaunrade» ceļojošā izstāde. Tajā piedalās piecdesmit seši jaunie mākslinieki no septiņām Eiropas valstīm – Francijas, Itālijas, Portugāles, Spānijas, Dānijas, Polijas un šogad arī pirmo reizi no Latvijas. Pasākuma rīkotāja ir Parīzes piepilsētas Monrūžas mērija sadarbībā ar partnerorganizācijām sešās Eiropas Savienības valstīs. Izstāde Cēsīs būs apskatāma līdz 18. septembrim.

Laikmetīgās mākslas biennāle «Eiropas jaunrade» radās 2000. gadā Francijas galvaspilsētas Parīzes piepilsētā Monrūžā; šī ir astotā biennāle. Biennāles mērķis ir dot atspēriena iespējas jaunās paaudzes mūsdienu māksliniekiem un veicināt to atpazīstamību pasaules mērogā. Katra no biennāles partnerpilsētām izstrādā pati savus atlases principus un veido konkursu nacionālā līmenī. Latvija šajā biennālē piedalās, pateicoties Kaņepes Kultūras centra izveidotāja Dāvja Kaņepes iniciatīvai, kā arī Valsts Kultūrkapitāla fonda, Cēsu pašvaldības un Cēsu zinātnes un mākslas centra «Brūzis» atbalstam.