Taizemiešu ūdeņu pētnieku vizīte VRI

No 1. līdz 14. septembrim Vides risinājumu institūtā (VRI) viesojās ūdeņu pētnieki no Taizemes. Vizīte realizēta VRI vadošā ūdeņu pētnieka Matīsa Žagara iniciētās Latvijas Universitātes un Rajamangla Universitātes Taizemē apmaiņas programmas ietvaros. Tās galvenais mērķis – apmainīties ar zināšanām un pieredzi ūdeņu izpētes jautājumos un  veidot VRI un Rajamangla Universitātes pārstāvju sadarbību arī nākotnē.

""

Viesošanās laikā Rajamangla Universitātes pārstāvji – 2 pasniedzēji un 4 studenti, piedalījās Alūksnes ezera ekosistēmas izpētē un iepazinās ar VRI rīcībā esošajām pētniecības tehnoloģijām. Vislielāko interesi taizemiešiem izraisīja VRI zinātniskā pieeja zivju ekoloģijas un ekotoksikoloģijas pētniecībā.

Sadarbību ar Taizemes Rajamangla Universitāti Matīss Žagars uzsāka veidot jau 2008.gadā. Līdz šim gan latviešu, gan taizemiešu pētniekiem un studentiem programmas ietvaros iegūtas neatsveramas zināšanas par ūdeņu pētniecības iespējām, metodēm un tehnoloģijām. Zināšanu un pieredzes papildināšanas nolūkā nākotnē plānotas arī VRI pētnieku un studentu vizītes Taizemē.