Tallinas ielas kvartālā norisināsies Zero Waste dzīvesveidam veltīta diena

Šo sestdien, 26. septembrī, Tallinas ielas kvartālā no plkst. 16.00 līdz 19.00 Vides risinājumu institūts un projekta WasteArt partneri aicina apmeklēt pasākumu Zero Waste diena Rīgā. Tā apmeklētājiem būs iespēja piedalīties diskusijās par bezatkritumu principiem, apmeklēt radošas darbnīcas un beziepakojuma veikala tirdziņu.

"Izstāde

Šī diena būs veltīta Rīgas iedzīvotāju, Zero Waste kopienas, pašvaldības pārstāvju un uzņēmēju kopā sanākšanai, lai moderatora Uģa Rotberga vadībā piedalītos diskusijās un meklētu Rīgai atbilstošākos Zero Waste attīstības virzienus. Diskusiju laikā Zero Waste jēdzienu plānots apskatīt no dažādām pusēm: par bezatkritumu dzīvesveida principiem pastāstīs Pasaules dabas fonda pārstāvji; Santa Krastiņa, kas Latvijā zināma kā viena no aktīvākajām ilgtspējīga un videi draudzīga dzīvesveida aktīvistēm, iepazīstinās ar Cēsu piemēru, kā pilsētu bez atkritumiem un rosinās apmeklētājus diskutēt par Rīgas pilsētas iespējām; organizācijas Free Riga pārstāve Zane Ruģēna vadīs sarunu par nākotnes attīstību jaunajā lokācijas vietā – Viskaļu 36; Elīna Kolāte pastāstīs par videi draudzīgiem pasākumiem un pamatprincipiem to īstenošanai; beziepakojumu veikala Zemes draugs vadītāja Nikija Baltgaile iepazīstinās ar bezatkritumu dzīvesveida produktiem. Visa pasākuma laikā norisināsies arī beziepakojumu veikala tirdziņš, kurā ikviens varēs iegādāties visu nepieciešamo, lai uzsāktu apkārtējai videi draudzīgāku dzīvesveidu.

"Tallinas

Pasākuma laikā no plkst. 16.00 līdz 19.00 apmeklētāji būs aicināti iesaistīties mākslinieces un dizaineres Dainas Domašūtes vadītā mākslas meistarklasē. Šoreiz tā nebūs vienkārša zīmēšanas vai gleznošanas darbnīca, apmeklētāji no dabas materiāliem paši sev gatavos otiņas, gleznos uz otrreiz pārstrādāta papīra un veikalā pirktu krāsu vietā izmantos no lapām, ogām, zīlēm, puķēm, čiekuriem gatavotu tinti.

"Mākslinieces

Pasākums Zero Waste diena norisināsies projekta WasteArt laikmetīgās mākslas izstādes “PROM no acīm, PROM no prāta” ietvaros. Tajā apskatāmi mākslas darbi, ko veidojuši 17 starptautiski atzīti mākslinieki ar mērķi pievērst uzmanību atkritumu problēmai un pārmērīga patēriņa dzīvesveidam. Tallinas ielas kvartāls ir jau sestā un pēdējā ceļojošās izstādes pieturas vieta, kurā apskatāmi 14 mākslas darbi, kurus veidojuši starptautiski atzīti mākslinieki. Mākslas darbi  veidoti no atkritumos iegūtiem materiāliem. Tie variē no diskrētām vīzijām un publiskas nepakļaušanās līdz pat metafiziskām pārdomām, dokumentāliem attēlojumiem un praktisku risinājumu meklējumiem. Piedāvājot dažādu mākslinieku interpretācijas par atkritumos iegūto materiālu izmantošanas iespējām, izstāde aicina apmeklētājus paraudzīties uz atkritumiem no cita skatu punkta – kā uz materiālu un resursu jaunu produktu un pakalpojumu veidošanai.

Ieeja pasākumā bez maksas, kvartālā noteiktos laikos 1 EUR.

Vairāk par laikmetīgās mākslas izstādi “PROM no acīm, PROM no prāta” šeit.

Vairāk par Projektu WasteArt šeit.

Seko arī projektam arī Facebook, Instagram un Youtube platformās.

Pasākums tiek rīkots projekta “Otrreizēja atkritumu izmantošana, pielietojot mākslu un amatniecību” (WasteArt) Nr. Est-Lat 65 ietvaros, ko finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds (ERAF), Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas Interreg V-A ietvaros, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) un projekta partneri. Izstādē izmantotie atkritumi sagādāti ar Poligona “Daibe”, Swedbank Igaunijā, Latvijas un Igaunijas vietējo kopienu atbalstu.

Šis raksts atspoguļo autora uzskatus. Interreg V-A Igaunijas – Latvijas pārrobežu programmas vadošā iestāde nav atbildīga par to, kā šī informācija var tikt izmantota.