Vadošais pētnieks Dainis Jakovels Koblenzā runās par jūras piesārņojuma monitorēšanu ar attālās izpētes tehnoloģijām

Vides risinājumu institūta (VRI) vadošais pētnieks Dainis Jakovels uzstāsies EGEMP (European Group of Experts on Remote Sensing Monitoring of Marine Pollution) konferencē par jūras piesārņojuma monitorēšanu ar attālās izpētes metodēm, kas norisināsies no 13. līdz 14. oktobrim Vācijas pilsētā Koblenzā. Pētnieks runās par VRI pieredzi jūras piesārņojuma monitorēšanā, izmantojot Novērošanas un vides monitoringa sensoru sistēmu ARSENAL.

EGEMP konferences mērķis ir aktualizēt attālās izpētes metodes izmantošanu jūras piesārņojuma monitorēšanā, pulcēt šīs jomas ekspertus, lai apmainītos ar zināšanām un pieredzi, kā arī veidotu sadarbību nākotnē. Konferencē piedalīsies jūras piesārņojuma monitorēšanas un attālās izpētes eksperti no dažādām Eiropas valstīm. VRI vadošais pētnieks Dainis Jakovels būs vienīgais Latvijas pārstāvis konferencē.

Līdz šim VRI pētnieki ir piedalījušies divās jūras piesārņojuma monitorēšanas mācībās: Balex Delta 2014 Ventspilī un HELCOM CEPCO 2014 Tallinā. Apmācību laikā pētnieki guvuši zināšanas un praktisku pieredzi piesārņojuma meklēšanā un detektēšanā, izmantojot attālās izpētes tehnoloģijas. VRI pētnieki piedalījušies arī LIFE+ projektā MARMONI, kur, izmantojot Novērošanas un vides monitoringa sistēmu ARSENAL, kartēta aļģu ziedēšana Rīgas Jūras līcī.