Vides risinājumu institūts kopā ar Biobord tīklu 5. maijā organizēja tiešsaistes semināru “Jaunās tehnoloģijas savvaļas dzīvnieku un brīvās turēšanas apstākļos augošo mājlopu uzraudzīšanai: izaicinājumi un iespējas”.
Semināra mērķis bija dalīties pieredzē ar Somijas, Latvijas, Norvēģijas un Polijas pētniekiem un tehnoloģiju izstrādātājiem par bezpilota lidaparātu (dronu) un citu attālās izpētes tehnoloģiju izmantošanu savvaļas dzīvnieku un brīvās turēšanas apstākļos audzēto mājlopu uzskaitei un uzraudzīšanai. Eksperti stāstīja par līdzšinējiem sasniegumiem un izaicinājumiem, ar kuriem saskārušies tehnoloģiju izmēģinājumos un metodes attīstīšanā. Seminārs bija veltīts savvaļas dzīvnieku uzraugiem un uzskaites veicējiem, mežu un lauksaimniecības zemju īpašniekiem, dabas aizsardzības organizāciju pārstāvjiem, medniekiem, veterināro dienestu pārstāvjiem, brīvās turēšanas apstākļos augošo mājlopu īpašniekiem, pētniekiem, augstskolu studentiem, tehnoloģiju un infrastruktūras attīstītājiem, medību tūrisma operatoriem un politikas veidotājiem. Semināra dalībnieki dalījās pieredzē un idejās turpmāko starptautisko sadarbību veidošanai.
Noskaties semināra video prezentācijas!
Maria Falkevik, Värmland reģiona Dabas pārvaldes vadītāja ievadrunā dalījās ar Zviedrijas pieredzi “Ticamu monitoringa datu nozīme savvaļas dzīvnieku pārvaldībā”.
Kā jaunās tehnoloģijas var palīdzēt savvaļas dzīvnieku uzraudzīšanā? ConnestedByBiobord tīkla biedri no Latvijas, Somijas un Norvēģijas dalījās ar tehnoloģiju izmēģinājumu rezultātiem un iegūto pieredzi.
Latvija – Vides risinājumu institūta vadošais pētnieks Dr. Dainis Jakovels.
Norvēģija – JAMK, Lietišķo zinātņu universitātes pētnieks Juho Pirttiniemi.
Somija – Norvēģijas Iekšzemes lietišķo zinātņu universitates pētniece Dr. Barbara Zimmermann.
Stanisław Pagacz no tehnoloģiju un inovāciju uzņēmuma TAXUS SI dalījās Polijas pieredzē: “Tehnoloģijās balstīta savvaļas dzīvnieku uzraudzība”.
VRI kopā ar Baltijas jūras reģiona partneriem turpinās attīstīt jaunajās tehnoloģijās balstītu savvaļas dzīvnieku monitoringu un citas bioekonomikas inovācijas Biobord tīklā. Biobord ir tiešsaistes platforma bioekonomikas attīstītājiem. Tā ir atvērta visiem, kam interesē tīklošanās, zināšanu un ideju apmaiņa, starptautisku pētījumu un projektu attīstīšana ilgtspējīgas bioekonomikas jomā.
Vairāk par Biobord tīklu uzzini šeit.