Vides risinājumu institūts piedāvā miniraidījuma “Zemes dati” piecas sērijas

Vides risinājumu institūts piedāvā miniraidījumu “Zemes dati”, kas ļauj paraudzīties uz Zemi no augšas un atklāt jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas. Raidījumu veidoja Vides risinājumu institūts sadarbībā ar interneta raidījumu “Diena Pēc”, visas piecas sērijas atrodamas arī LMT Straume.

Dati un informācija ir 21. gadsimta nafta. Cilvēks jau izsenis ir tiecies izmantot tehnoloģijas, lai labāk izprastu sev apkārt notiekošo. Jaunajā miniraidījumā “Zemes dati” iespējams uzzināt, kā Zemes novērošanas tehnoloģijas virza cilvēces attīstību, kā tie palīdz uzņēmējiem un lēmumu pieņēmējiem dabas resursu apsaimniekošanā.

Lai gan dati mums ir visapkārt, to pielietošanas iespējas nebūt vēl neesam apguvuši. Dati ir kā jauna valoda, kuru lietošanai nepieciešama zinātnieku un datu ekspertu palīdzība. Miniraidījumā ieskatu datu pielietošanā sniedz pasaulē atzīti Zemes novērošanas pētnieki. Savukārt nozaru eksperti intervijās stāsta, kur datus izmanto jau šodien un kur tos būs iespējams sastapt tuvākajā nākotnē.

1. sērija “ZEMES DATI: Lēmumu pieņemšana”

2. sērija “ZEMES DATI: Mežsaimniecība”

3. sērija "ZEMES DATI: Ezeri"

4. sērija "ZEMES DATI: Ārkārtas situācijas"

5. sērija "ZEMES DATI: Dabas resursi”

Miniraidījums “Zemes dati” ir tapis Eiropas Kosmosa aģentūras programmas “Eiropas sadarbības valstu plāns” atbalstītā projekta ExpandEO un ES Erasmus+ programmas atbalstītā projekta EO4GEO ietvaros.

Vides risinājumu institūts savā pētniecībā izmanto satelītu datus, dronus, zemes sensorus, robotiku, datu sapludināšanu, mašīnapmācību un citas tehnoloģijas. VRI ir vadošais Zemes novērošanas un attālās izpētes jomas pārstāvis Latvija, kā arī pakalpojumu sniedzējs Eiropas Kosmosa aģentūrai.

Vairāk par Vides risinājumu institūta pētījumiem attālās izpētes un kosmosa jomā iespējams uzzināt šeit.