VRI aicina pieteikties semināram par attālās izpētes datu lietošanu zemes seguma un lietojuma kartēšanai

Vides risinājumu institūts aicina pieteikties semināram "Zemes seguma un lietojuma novērtēšana satelītu un aviācijā bāzētos datos", kas norisināsies 11.aprīlī Vidzemes koncertzāles "Cēsis" Izstāžu zālē.

Semināra mērķis ir iepazīstināt dalībniekus ar zemes seguma un lietojuma kartēšanas un monitoringa datu produktiem, kas iegūstami no satelītu un aviācijā bāzētiem attālās izpētes datiem. Dalībniekiem būs iespēja gūt ieskatu attālās izpētes datu lietošanā mežu, zālāju un lauksaimniecības zemju, ūdeņu un apbūvēto teritoriju izdalīšanai, kā arī šo teritoriju montitorēšanai laikā. Īpaša uzmanība tiks pievērsta zālājiem un lauksaimniecības zemēm, to kartēšanai, apsaimniekošanas aktivitāšu novērtēšanai, biomasas, bioloģiskās daudzveidības un invazīvo sugu identificēšanai.

Seminārā uzstāsies Vides risinājumu institūta, Tartu observatorijas pētnieki, kā arī Copernicus Relay pārstāvis Latvijā.

Pieteikšanās: līdz 5.aprīlim plkst. 17:00, sūtot ziņu uz e-pastu guna.datava@videsinstituts.lv

Programma:

""

 

Seminārs tiek rīkots Eiropas Kosmosa aģentūas (EKA) programmas "Eiropas sadarbības valstu plāns" projektu "Sentinel-2 datu simulēšana zemes virsmas/ zemes lietošanas monitorēšanai, izmantojot aviācijā bāzētu hiperspektrālo attālo izpēti" un "Zālāju kvalitatīvo un kvantitatīvo parametru analīze Eiropas Kosmosa aģentūras Sentinel-1 un Sentinel-2 datos (SentiGrass)" ietvaros. Programmā un seminārā paustais viedoklis nekādā veidā nevar tikt uzskatīts par EKA oficiālo viedokli.

Vairāk par projektu SentiSimuLat

Vairāk par projektu SentiGrass