VRI aicina uz 2ANNU Forumu: Vai varam būt zaļi? – Kino industrijas piemērs.

Kā organizēt pasākumus ilgtspējīgi?

Jau 13. aprīlī, plkst. 11.00 pievienojies Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls 2ANNAS rīkotajai diskusijai, kuras ietvaros Vides risinājumu institūta projektu vadītāja Guna Dātava iepazīstinās ar institūta vasaras projektu – mākslas, zinātnes un ekoloģijas izstādi “Lauka pētījumi”.

Festivāliem visā pasaulē arvien atbildīgāk pievēršoties dabas aizsardzības un klimata jautājumiem, arī 2ANNU rīkotais pasākumu cikls rosinās izprast aktualitātes un tendences, kā arī festivālu atbildību ilgtspējīgu risinājumu praktizēšanā. Apkopojot un daloties ar šo informāciju, mudināsim kopīgiem spēkiem un konkrētiem priekšlikumiem virzīties uz dabai draudzīgāku filmu nozares nākotni. Diskusija ir daļa no mākslas, zinātnes un ekoloģijas izstādes “Lauka pētījumi”, ko organizē Vides risinājumu institūts kopā ar Latvijas Dabas fondu, kas norisināsies jau šovasar Cēsīs.

""

 

Programma:

13. aprīlis / 11:00 – 14:30

Šajā diskusijā pievērsīsimies latviešu kultūras organizāciju pārstāvjiem un viņu pieredzei ilgtspējīgu pasākumu organizēšanā.

Dalībnieki:

Pasākumu moderēs: Eva Johansone (Latvija)

 

12. aprīlis

11.00 – 12.30

Trīs iedvesmojoši festivālu pārstāvji pierādīs, ka rīcība ir ne tikai nepieciešama, bet arī iespējama.

Dalībnieki:

Lote Kirhera (Lotte Kircher) (Industrijas sadaļas vadītāja Internationale Kurzfilmtage Winterthur)

Svens Švarcs (Sven Schwarz) (Festivāla direktors Kurzfilm Festival Hamburg)

Klotilde de Svarte (Clotilde De Swarte) (Zaļo risinājumu komitejas vadītāja Festival du nouveau Cinema, FNC)

 

12:30 – 13:30

Turpinājumā bezpeļnas organizācija A Greener Festival stundu garā lekcijā dalīsies ar konkrētu rīcību plānu, kā strādāt videi draudzīgā veidā. Organizācijas pārstāvji atbildēs uz visiem skatītāju jautājumiem.

Vairāk par forumu "Vai varam būt zaļi? – Kino industrijas piemērs" lasi šeit.

Starpdisciplināro mākslas, zinātnes un ekoloģijas izstādi “Lauka pētījumi” organizē Vides risinājumu institūts projekta “Klimata atbildīga lauksaimniecība Latvijā” (LIFE CRAFT) Nr. LIFE16 CCM/LV/000083 ietvaros. Projektu finansē: ES LIFE programma, LR Valsts reģionālās attīstības aģentūra un projekta partneri – Latvijas Dabas fonds, Vides risinājumu institūts, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs un Čehijas Zinātnes un sabiedrības centrs. Izstādi finansiāli atbalsta Cēsu novada pašvaldība.