VRI aicina uz bioekonomikas inovācijām veltītu forumu

2019. gada 13. martā Vidzemes koncertzālē CĒSIS norisināsies izglītojoši iedvesmojošs forums “Bioekonomika – inovāciju iespējas”, kurā starptautiski atzīti eksperti iepazīstinās ar bioekonomikas attīstības tendencēm Eiropā un pasaulē un piemēriem, kā no dažādiem dabas resursiem attīstīt veiksmīgus produktus, pakalpojumus un biznesus.

""

Latvijas lauku teritorijas ir bagātas ar dabas resursiem, taču to potenciālu līdz šim nav izdevies efektīvi izmantot. Visbiežāk šķēršļi slēpjas zināšanu un izpratnes trūkumā, kā arī vājā uzņēmēju, zinātnieku, politiku veidotāju un sabiedrības pārstāvju sadarbībā. Vides risinājumu institūts un Vidzemes plānošanas reģions apņēmušies šo situāciju mainīt, piedāvājot atvērtu, izglītojošu un iedvesmojošu forumu “Bioekonomika – inovāciju iespējas”. 

Foruma ietvaros savā pieredzē un zināšanās dalīsies pasaulē atzīti bioekonomikas eksperti, praktiķi un inovatori no Dānijas, Norvēģijas, Itālijas, Somijas un Latvijas. Dalībniekiem būs iespēja ielūkoties bioekonomikas attīstības tendencēs Eiropā un pasaulē, uzzināt par atbalsta instrumentiem bioekonomikas attīstībai un iepazīties ar dabas resursu komercializācijas piemēriem un metodēm. Pieredzē dalīsies radoši Vidzemes uzņēmēji, bet noslēgumā dāņu futuroloģe Lēne Reičela Andersena foruma dalībniekus vedīs ceļojumā uz 50 gadu tālu nākotni.

Bioekonomikai atvēlēta īpaša loma Latvijas viedās specializācijas stratēģijā. Izglītības un zinātnes ministrija (turpmāk – IZM) to atzinusi par vienu no nozīmīgākajām Latvijas attīstības jomām. Kā norāda IZM, bioekonomikas nozarēs (lauksaimniecībā, pārtikas ražošanā, meža nozarē un zivsaimniecībā) balstītas inovācijas var nodrošināt Latvijas konkurētspēju reģionālā un starptautiskā līmenī, kā arī veicināt Latvijas ieguldījumu ES kopējo mērķu sasniegšanā. Inovācijas bioekonomikā ir ne vien jaunu produktu un pakalpojumu izpēte un radīšana, bet arī iepriekš izveidotu produktu un pakalpojumu kvalitātes un ražošanas efektivitātes paaugstināšana.

Pasākumā aicināti piedalīties pašvaldību, uzņēmumu, augstskolu un zinātnisko institūciju vadītāji un lēmumu pieņēmēji. Tas norisināsies divās paralēlās sesijās, kuras dalībniekiem būs iespēja brīvi mainīt, lai apmeklētu sev interesējošas tēmas. Forumā tiks nodrošināta tulkošana latviešu un angļu valodās. Dalība – bez maksas. 

Forumam iespējams pieteikties līdz 2019. gada 7. martam plkst. 17.00, aizpildot anketu saitē: ej.uz/bioekonomikasforums

Pasākuma aktualitātēm iespējams sekot līdzi foruma Facebook lapā.

Forums norisināsies projekta "Bioekonomikas inovāciju sistēmas attīstīšana reģionos" (RDI2CluB) Nr. R043 ietvaros. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālais attīstības fonds Interreg Baltijas jūras reģiona (BJR) programmas 2014. – 2020. gadam ietvaros, kā arī līdzfinansē Norvēģijas finanšu instruments un projekta partneri.

Vairāk par RDI2CluB projektu iespējams uzzināt šeit.

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.