VRI komanda EKA rīkotajā Living Planet Symposium

""

Vides risinājumu institūta (VRI) komanda apmeklēja vienu no lielākajiem attālās izpēte nozares pasākumiem: Eiropas Kosmosa aģentūras rīkoto Living Planet Symposium, kas norisinājās 13. – 17. maijā, Milānā, Itālijā, piedalījās pasākuma programma ar trīs prezentācijām.

VRI pētniece Dr. Tuuli Soomets šajā simpozijā piedalījās ar FLUID projekta prezentāciju par Sentinel-2 un Sentinel-3 satelītu ūdens kvalitātes datu produktu validēšanu un salīdzināšanu Baltijas ezeros. FLUID projekta ietvaros tiek testētas dažādas pieejas ūdens kvalitātes parametru (piem., hlorofila koncentrācijas, izšķīdušo vielu novērtēšanai no optisko satelītu datiem.  VRI vadošais pētnieks prezentēja ESA PECS projekta SentiLake rezultātus ezeru monitoringa servisa izveidei, balstoties uz Sentinel-2 datiem, bet pētnieks Agris Brauns prezentēja ESA PECS projekta rezultātus par zālāju monitoringa iespējām, izmantojot Sentinel-2 optiskos un Sentinel-1 radara datus. 

FLUID prezentācijas plakātu iespējams aplūkot, klikšķinot uz attēla.

""

Eiropas Kosmosa aģentūras rīkotā Dzīvās planētas simpozija rīkotāji un dalībnieki fokusējas uz to kā Zemes novērošanas spēj sniegt ieguldījumu zinātnei, sabiedrībai un cik ļoti tehnoloģijas un jomas spēlētāji maina tradicionālo Zemes novērošanas sfēru, kas arī rada jaunas iespējas publiskā un privātā sektora mijiedarbībai.

Vairāk par simpoziju iespējams uzzināt šeit.

FLUID projekts: Informācijas un komunikācijas tehnoloģijās balstīta attālās izpētes pieeja ezeru izpētei un monitoringam Nr. 1.1.1.2/VIAA/1/16/137. Vienošanās ar Valsts Izglītības attīstības aģentūru par projekta realizāciju Nr.1.1.1.2/16/I/001. Projektu finansiāli atbalsta Eiropas Reģionālās attīstības fonds, kā arī līdzfinansē Latvijas Valsts un Vides risinājumu institūts.

Vairāk par FLUID projektu iespējams uzzināt šeit.