VRI kopā ar PDF aicina izvēlēties zivis atbildīgi un piedāvā izmantot zivju gidu

Lai arī nākotnē būtu iespējams uzturā lietot zivis, Vides risinājumu institūts (VRI) un Pasaules Dabas fonds (PDF) aicina izvēlēties un zvejot zivis atbildīgi. Lai to paveiktu, VRI un PDF piedāvā izmantot zivju gidu.

Ja Tev garšo zivis, un Tu gribi, lai arī nākamās paaudzes varētu tās zvejot un ēst, Tev nav no galvas jāzina, cik pārzvejota ir kāda zivju suga, cik saudzīga apkārtējai videi ir tās zveja un kuru zivju populācija ir apdraudēta, bet kura – veselīga. Ņem talkā saldūdens zivju gidu!

Saldūdens zivju sugas ceļvedī novērtētas pēc trīs pamatprincipiem: zivju krājuma stāvokļa, zvejas ietekmes uz vidi un resursu pārvaldības. Audzētajām zivju sugām novērtēts barības ieguves veids un audzēšanas ietekme uz apkārtējo vidi.

Iepērkoties, noskaidro, kur un kā zivs zvejota. Daži tirgotāji to norāda uzreiz pie zivs nosaukuma un cenas, citiem tas ir jāprasa. Jo vairāk prasīsi, jo drīzāk arī šajās tirdzniecības vietās parādīsies pilnīga informācija.

Kad skaidrs, kas, kā un kur zvejots vai audzēts, šķir vaļā saldūdens zivju gidu un meklē rokā savu iecerēto zivi. Ja tā ir zaļajā sarakstā – labu apetīti! Ja sarkanajā – izvēlies ko citu! Ja dzeltenajā – kādreiz jau var, bet regulārām maltītēm tomēr skaties zaļā saraksta virzienā!

Lai aplūkotu saldūdens zivju gidu, klikšķini uz zemāk redzamā attēla.

""

Vairāk par iniciatīvu iespējams uzzināt šeit

Vides risinājumu institūts ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem.