VRI Lidlaukā norisināsies Kosmosa diena

Sestdien, 19.augustā no plkst. 12:00 – 16:00 Vides risinājumu institūta (VRI) Lidlaukā norisināsies Kosmosa diena, ko organizē zinātkāres centrs ZINOO. Pasākuma laikā dalībniekiem būs iespēja darboties dažādās radošajās darbnīcās, kā arī pieredzēt trešās lieljaudas izmēģinājuma raķetes palaišanu.

Kosmosa diena būs svētki gan kosmosa izpētes entuziastiem, gan jauna pieredze bērniem un viņu vecākiem. Tā mērķis ir veicināt interesi un izpratni par kosmosu un inženierzinātnēm, tāpēc ikviens varēs iepazīt kosmosa izpētes aizkulises – vērot raķešu startus, zondes izgatavošanas procesu, dažādus paraugdemonstrējumus, kā arī iemēģināt spēkus kādā no darbnīcām, piemēram, raķetes izgatavošanā.

Kā vēsta ZINOO pārstāvis Pauls Irbins, ar šīm aktivitātēm plānots iedvesmot jauniešus izzināt kosmosu un nebaidīties no šīs jomas, izvēloties savu nākotnes profesiju. "Daudzi zinātnieki un inženieri jau gadu desmitiem veiksmīgi strādā kosmosa izpētes industrijā, tā apliecinot, ka ikvienu sapni var īstenot", uzsver P. Irbins.

Kosmosa dienas programma:

""