VRI lidlaukā veiksmīgi palaista izmēģinājuma raķete

Ceturtdien, 20.aprīlī bija iespēja sekot līdzi Latvijā topošās raķetes izmēģinājuma lidojumam, kas norisinājās Vides risinājumu institūta (VRI) mītnē – Priekuļu lidlaukā. Raķeti modelē ZINOO raķešu konstruktori, kuri apstiprināja, ka izmēģinājuma lidojums noritējis veiksmīgi.

Izmēģinājuma lidojuma mērķis bija pārbaudīt Latvijā topošās raķetes telemetrijas datu raidītājus, augstuma mērīšanas sistēmas darbību, izpletņa atšaušanas sistēmu, video tiešraides raidītājus. Izmēģinājuma raķetes svars ir 300 grami un tā aprīkota ar video kameru un borta datoru. Tā spēj attīstīt ātrumu līdz 200 m/s un sasniegt 2 km augstumu.

2018. gadā kosmosā dosies pirmā Latvijā radītā raķete, kurai pa spēkam būs sasniegt 100 km augstumu, tādējādi apliecinot Latvijas potenciālu nākotnē ierindoties starp kosmosa izpētes lielvalstīm.

Fotografijas no izmēģinājuma raķetes palaišanas pasākuma (foto: Gatis Liepiņš):

""

""

""

""

""

""

""

""

""

Projekts "Pirmie Latvijas 100 km kosmosā", kura ietvaros norisinās darbs pie raķetes izstrādes, ir zinātkāres centra "Zinoo" iniciatīva, kas tika uzsākta 2016. gadā, bet pirmais raķetes prototips tika izmēģināts pērnā gada nogalē.