17. un 18. oktobrī Vides risinājumu institūts (VRI) sadarbībā ar Eiropas Kosmosa aģentūru un LR Izglītības un zinātnes ministriju organizē augstākā līmeņa vadītāju apmācības “Zemes novērošanas un attālās izpētes risinājumi biznesa konkurētspējas stiprināšanai un stratēģisku lēmumu pieņemšanai”, kas norisināsies Cēsīs, Villa Santa telpās.
Apmācības norisināsies starptautiskas pasniedzēju un Zemes novērošanas ekspertu komandas vadībā. To mērķis ir paplašināt Baltijas valstu politikas veidotāju un uzņēmumu vadītāju izpratni par Zemes novērošanas un attālās izpētes datu un tehnoloģiju praktiskas pielietošanas iespējām. Pasaulē lielākās Zemes novērošanas programmas Copernicus ietvaros ir izveidota virkne jaunākās paaudzes satelītu Sentinel, kas nodrošina daudzveidīgus brīvpieejas datus un aktuālāko informāciju par sauszemes, saldūdeņu, jūras un okeānu ekosistēmām. Apmācību ietvaros ekspertu komanda pastiprinātu uzmanību pievērsīs šo datu un tehnoloģiju iespējām uzņēmumu procesu efektivitātes paaugstināšanā, jaunu produktu un pakalpojumu attīstībā, kā arī stratēģisku lēmumu pieņemšanā.
Apmācībās ietvertas gan teorētiskās lekcijas, gan praktiskās nodarbības, kas saistītas ar Zemes novērošanas datu un pielietošanas iespēju analīzi dažādās jomās publiskajā un privātajā sektorā. Pirmajā daļā eksperti apskatīs globālo mijiedarbību – kā tā ietekmē lēmumu pieņemšanu uzņēmējdarbībā, kā klimata pārmaiņas un dabas resursu samazināšanās ir saistīta ar sociālo un ekonomisko ilgtspēju. Apmācību dalībnieki apskatīs Zemes novērošanu un attālo izpēti piecās dimensijās, kas saistītas ar datu iegūšanas, apstrādes, analīzes un pielietojuma ātrumu, apjomu un citām īpašībām. Apmācību otrajā daļā treneri kopā ar augstākā līmeņa vadītājiem analizēs esošos Zemes novērošana un attālā izpētes pielietojumus publiskajā un privātajā sektorā, kā arī to potenciālu nākotnes biznesa un ekonomikas attīstīšanā.
Augstākā līmeņa vadītāju apmācības “Zemes novērošanas un attālās izpētes risinājumi biznesa konkurētspējas stiprināšanai un stratēģisku lēmumu pieņemšanai” norisināsies Eiropas Kosmosa aģentūras programmas “Eiropas sadarbības valstu plāns” atbalstītā projekta “Augstākā līmeņa vadītāju izglītošana Zemes novērošanas jautājumos” (ExpandEO) ietvaros. Projektu vada Vides risinājumu institūts (VRI)
Vairāk par ExpandEO projektu iespējams uzzināt šeit.
VRI ir starptautiska pētniecības, attīstības un inovāciju organizācija. Tajā apvienojušies dažādu nozaru eksperti un speciālisti, kas, pielietojot jaunākās tehnoloģijas un zināšanas, izstrādā risinājumus ar dabas resursu apsaimniekošanu saistītiem izaicinājumiem. Kopš 2017.gada sākuma, kad VRI kļuva par lielākās Zemes novērošanas programmas Copernicus vēstnieku Latvijā, institūts organizējis dažādas informatīva un praktiska rakstura aktivitātes, kas veicinājušas Copernicus datu un pakalpojumu izmantošanu dažādu jomu vajadzībām. Turpinot šo ceļu, VRI uzsver, ka viens no atslēgas elementiem Copernicus programmas veiksmīgai attīstībai ir zinoši un labi izglītoti politikas veidotāji, uzņēmumu vadītāji un lēmumu pieņēmēji. Šajā nolūkā 2018.gada 16. jūlijā institūts noslēdzis līgumu ar Eiropas Kosmosa aģentūru par projekta “Augstākā līmeņa vadītāju izglītošanu Zemes novērošanas jautājumos” īstenošanu.