VRI pārstāvji par Latvijas attīstību un dabas deklarāciju festivālā LAMPA

Aizvadītajā nedēļas nogalē Vides risinājumu institūta (VRI) pārstāvji – dibinātājs Gundars Skudriņš un vēstnieks Uģis Rotbergs, piedalījās sarunu festivāla LAMPA diskusijās par Latvijas attīstību pēc 25 gadiem un Latvijas dabas deklarāciju.

"Foto:

30.jūnija vakarā G.Skudriņš piedalījās Prāta vētrā par Latviju pēc 25 gadiem, kurā kopā ar režisoru Vladislavu Nastavševu, Latvenergo valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru, uzņēmēju Jāni Bergu, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, Riga TechGirls dibinātāju Annu Andersoni un Cēsu Jaunās sākumskolas direktori Danu Narvaišu diskutēja par to, kas ir tie talanti, inovācijas un resursi, kas ļaus Latvijai nākotnē konkurēt globālajā tirgū. G.Skudriņš norādīja, ka pasaules līmeņa ekspertīze Latvijai ir tikai dažās jomās, līdz ar to, ja gribam izveidot kaut ko starptautiskā vidē konkurētspējīgu, būtu veselīgi iepludināt augsta līmeņa ekspertus, "gaišās galvas" no citām pasaules vasltīm. Viņš arīdzan demonstrēja izteiksmīgas kartes, kurās modelēta pasaules attīstība pēc 50 un 100 gadiem, tādējādi aicinot dalībniekus sekot līdzi pasaules attīstības tendencēm un meklēt Latvijas vietu to kontekstā. Piemēram, klimata pārmaiņu ietekmē pēc dažiem gadu desmitiem Latvija varētu būt pateicīgs vīnogu audzēšanas reģions.

"Foto:

"Foto:

"Foto:

Sestdien, 1.jūlijā VRI vēstnieks un Pasaules Dabas Fonda valdes priekšsēdētājs Uģis Rotbergs vadīja diskusiju "Latvijas dabas deklarācija". Kopā ar mākslas programmu kuratoru Kasparu Vanagu, mācītāju Juri Cālīti un kultūras žurnālisti Kristīni Želvi viņš meklēja atbildes uz to, kāda ir mūsdienu Latvijas iedzīvotāju apziņa par vidi, kā tā ir veidojusies un ietekmē dzīves vietas izvēli un izpratni par ilgtspējīgu saimniekošanu. Diskusijas sākumā U.Rotbergs sniedza nelielu ieskatu šodienas cilvēku attiecībās ar dabu, uzsverot, ka cilvēka dvēsele un daba ir viens otra atspulgs. Viņš norādija: "Tas, kādu vidi mēs sev apkārt izveidojam – vizuāli un estētiski, tādi šie dabas kodi izveidojas mūsu bērniem un mazbērniem."

"Foto:

"Foto:

"Foto: