VRI pārstāvji uzstājas sarunu festivālā LAMPA

No 30.jūnija līdz 1.jūlijam Cēsu pils parkā norisinās jau 3.sarunu festivāls LAMPA, kurā uzstājas arī Vides risinājumu institūta (VRI) dibinātājs Gundars Skudriņš un vēstnieks Uģis Rotbergs.

"VRI

30.jūnijā no plkst.12:30 – 13:45 teltī “Mājvieta” G.Skudriņš kopā ar investoru un uzņēmēju Ģirtu Rungaini, arhitektu Tomu Kokinu, cēsnieci un sabiedrisko darbinieci Elīnu Kalniņu, kā arī cēsnieku Helmutu Cauni meklēja atbildes uz jautājumu “Vai reģioni ir jāglābj?”. G.Skudriņš uzsvēra, ka reģioni nav jāglābj, bet gan jāpareģo lielākā laika “nogrieznī” uz priekšu, kas ir tie resursi un vērtības, kas reģionus padara par pievilcīgāku vietu dzīvošanai un biznesam, salīdzinot ar pilsētām. Viņš rosināja diskusijas dalībniekus apzināties, ka cilvēku laimes indeksam ne vienmēr pastāv tieša korelācija ar monetārām vērtībām un ražošanas apjomu, minot piemēru, ka Japāna ir viena no ražotspējīgākajām valstīm pasaulē, taču tās iedzīvotāji ir "dziļi nelaimīgi".

"No

Piektdienas sarunu noslēgumā plkst. 20:00 uz skatuves “Apgaismo” norisināsies Prāta vētra par Latviju pēc 25 gadiem, kurā G.Skudriņš kopā ar režisoru Vladislavu Nastavševu, Latvenergo valdes priekšsēdētāju Āri Žīguru, uzņēmēju Jāni Bergu, ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu, Riga TechGirls dibinātāju Annu Andersoni un Cēsu Jaunās sākumskolas direktori Danu Narvaišu diskutēs par ceļu uz modernu ekonomiku Latvijā – kā būtu jāmainās sabiedrībai, uzņēmējdarbības videi un valsts pārvaldei, lai to sasniegtu.

Savukārt sestdien, plkst. 18:00 teltī “Spuldze” VRI vēstnieks Uģis Rotbergs kopā ar piesaistītajiem ekspertiem un festivāla apmeklētājiem diskutēs par Latvijas Dabas vērtībām no dažādām perspektīvām – juridiskās, kultūrvēsturiskās, ekonomiskās, dabas aizsardzības u.c.

Vairāk par festivālu un tā piedāvātajiem pasākumiem: http://www.festivalslampa.lv/