VRI sabiedriskās zinātnes un etnobotānikas pētniece Ph.D. Baiba Prūse iekļauta 2021. gada "Zinātne Latvijai" kalendārā

Vides risinājumu institūta pētniece Ph.D Baiba Prūse iekļauta Izglītības un zinātnes ministrijas izdotajā kalendārā “#ZinātneLatvijai 2021”. Tajā apkopoti Latvijas zinātnieki, kas nes Latvijas vārdu pasaulē un iedvesmo uz jaunradi.

 

Lai cildinātu Latvijas zinātnes spēku un daudzveidību, Izglītības un zinātnes ministrija jau ceturto gadu veido kalendāru par mūsdienu Latvijas zinātniekiem un viņu sasniegumiem. Ph.D. Baiba Prūse ir viena no 14 Latvijas zinātniekiem, kas iekļauti 2021. gada kalendārā “#ZinātneLatvijai”. Baiba ir sabiedriskās zinātnes un etnobotānikas pētniece Vides risinājumu institūtā un Venēcijas Ka’Foskāri (Ca’Foscari) universitātē. VRI lepojas ar viņas panākumiem un augsti vērtē viņas devumu gudras, tehnoloģiski attīstītas un inovatīvas Latvijas sabiedrības attīstībā. Sabiedriskā zinātne ir pētniecības prakse, kas notiek ar sabiedrības līdzdalību – tā ir platforma, kurā par brīvprātīgo zinātnieku var kļūt jebkurš interesents. Šādi brīvprātīgie zinātnieki veic novērojumus un ievāc paraugus paraugus, tādējādi dot savu artavu zinātniskajā izpētē. Sabiedriskās zinātnes nozīme gan Latvija, gan visā pasaulē vēl tikai pieaug .

Vēl bez B.Prūses kalendārā iekļauti ķīmijas zinātniecie Iveta Pugajeva, kompozītmateriālu konstrukciju pētniek Kaspars Kalniņš, onkologs Arvīds Irmejs, socioloģijas pētniece Liene Ozoliņa, industriālajiie doktoranti Rūdolfs Rumba un Jānis Braunfelds, biomīmikrijas pētniece Ruta Vanaga, izglītības zinātņu pētnieces Linda Daniela un Zanda Rubene, mākslīgā intelekta pētnieks Sergejs Kodors, farmakoloģijas pētniece Baiba Jansone, elektronikas un datorzinātņu pētnieks Kaspars Ozols un veterinārmedicīnas pētnieks Armands Vekšins.

Vairāk par kalendāru “#ZinātneLatvijai 2021” iespējams uzzināt šeit.