VRI ūdeņu pētnieki Dabas Koncertzālē 2017 godinās augsnes dižslieku

30.jūnijā Vides risinājumu institūta (VRI) ūdeņu pētnieku komanda dosies uz Burtnieku novada palieņu pļavām, lai Dabas Koncertzāles ietvaros iepazītu 2017.gada bezmugurkaulnieku – augsnes dižslieku (Lumbricus terrestris). 

""

VRI pētnieki sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību, makšķerniekiem un makšķerēšanas entuziastu Māri Olti vadīs interaktīvu darbnīcu par dižsliekas lomu balto zivju makšķerēšanā, kā arī par ezera apslēpto dzīļu noslēpumiem. Darbnīcā atradīsies arī akvārijs, kurā būs iespējams aci pret aci aplūkot Burtnieka ezera baltās zivis. Pētnieki demonstrēs sīko ūdens vēzīšu paraugus, kā arī zivju augšanas dinamiku un barības ķēdes modeli, kura konstruēšanā varēs iesaistīties ikviens interesents. Savukārt mazākajiem koncertzāles apmeklētājiem būs iespēja piedalīties ūdeņu barības ķēdes spēlē un laimēt gardas balvas.

Dabas Koncertzāles ietvaros norisināsies dabas, mūzikas, mākslas un video performances. Būs pieejamas arī zinātnes un izziņas laboratorijas, kurās pasākuma apmeklētāji varēs izzināt sliekas dzīves ikdienu 20 dažādās laboratorijās. Tās sadalītas četrās pamattēmās, kas raksturo sliekas uzbūvi un pielāgojumu dzīvei pazemē, kā arī skaidro augsnes kā mājvietas lomu un aplūko dažbrīd sarežģītās sliekas attiecības ar putniem un cilvēku. Darbnīcas norisināsies laikā no plkst. 19:00 līdz 23:00, bet koncerta sākums gaidāms neilgi pēc saulrieta. Dabas Koncertzāle norisināsies brīvā dabā, ieeja tajā ir bez maksas.

Dabas Koncertzāles infografika par slieku pasauli

Papildu informācija: www.dabaskoncertzale.lv