VRI uz Cēsīm vedīs starptautisku laikmetīgās mākslas biennāli

2016.gada vasarā Vides risinājumu institūts uz Cēsīm vedīs starptautiskās mākslas biennāles Jeune Création Européenne ekspozīciju. Uzsākot ceļu šī gada oktobrī Monrūžā, ekspozīcija dosies uz Briseli, Hamburgu un citām Eiropas pilsētām, līdz 2016.gada augustā nonāks Cēsu Zinātnes un mākslas centrā „Brūzis”.

""

Biennāle ir kā ceļojoša izstāde, kas dod iespēju jaunajiem un vēl nepamanītajiem māksliniekiem savus darbus eksponēt dažādās pasaules valstīs. Šoreiz biennālē piedalīsies mākslinieki no 7 valstīm, kopumā 56 jaunie censoņi. Tostarp arī astoņi Latvijas mākslinieki, kurus rūpīgā atlasē izvēlējās Latvijas ekspozīcijas žūrija: Mūkusalas Mākslas salona direktore Diāna Barčevska, fotogrāfe Ilze Vanaga, mākslinieks Miķelis Fišers, mākslinieks un „Totaldobže” mākslas centra direktors Kaspars Lielgalvis, Zinātnes un mākslas centra „Brūzis” pārstāvis, reklāmas aģentūras „Guilty” radošais direktors Armands Leitis, scenogrāfs un Kaņepes Kultūras centra pārstāvis Alberto Di Džennaro.

Eiropas laikmetīgās mākslas biennāli Latvijā organizē Kaņepes Kultūras centrs, sadarbojoties ar VRI un virkni citiem mākslas nozares pārstāvjiem un entuziastiem. Pēc kopīgām diskusijām ar izstādes kuratoru Andrea Posini un galveno organizētāju Latvijā Dāvi Kaņepi, par piemērotāko ekspozīcijas gala mērķi Latvijā tika izvēlēts Cēsu Zinātnes un mākslas centrs „Brūzis”.

Brūža īpašnieks ir nodibinājums „Vides risinājumu institūts” – sabiedriskā labuma organizācija, kurā darbojas zinātnieki, mākslinieki, inženieri un speciālisti, kuriem rūp apkārtējā vide un kuri saredz vērtību kā zinātnei, tā mākslai. Zinātnes un mākslas centram  „Brūzis” ir paredzēts kļūt par starptautiska līmeņa platformu jaunajiem māksliniekiem, zinātniekiem un citu nozaru speciālistiem, radot telpu, kurā kopējiem spēkiem ne tikai risināt vides problēmas, bet arī modelēt nākotnes attīstības virzienus un scenārijus.