VRI vadošā pētniece Anita Zariņa uzstāsies vadošo dzintara pētnieku konferencē

Anita Zariņa piedalīsies vadošo dzintara pētnieku starptautiskā konferencē "Baltijas dzintars pāri laikam un robežām", kas norisināsies no 19. līdz 21. septembrim. Anita Zariņa piedalīsies divās sesijās un runās par "Dzintarzemes artefakti: nacionālās ainavas veidošana" un "Dzintara prakšu veidošanās, teritorialitāte un nozīmība Latvijā 19. un 20. gs." Latvijā Konference tiek rīkota Eiropas kultūras galvaspilsētas gada ietvaros, un tā norisināsies Rīgā, Latvijas Universitātes Lielajā aulā.

Konferencē pētnieki runās par dzintaru no pašiem pirmsākumiem, kas stiepjas aizvēsturē līdz pat jaunāko laiku vēsturei. Pētnieki konferencē skatīs tādas jomas kā dzintars etnogrāfijā, dabas zinātņu pētniecībā, dzintara konservācija un restaurācija. Kopumā piedalīsies zinātnieki un pētnieki no 16 valstīm – Latvijas un citām Eiropas valstīm, Jordānijas, ASV, Ķīnas. No kopumā 61 konferences dalībniekiem – uzstāsies 13 latviešu zinātnieki.

Konference norisināsies 11 sesijās, galvenie temati – „Dzintara ģeoloģija un ģeogrāfija”, „Dzintars un dabas zinātnes”, „Dzintars, kas vieno”, „Akmens un bronzas laikmets”, „Bronzas laikmets un senie laiki”, „Dzelzs laikmets un viduslaiki”. Lasītie referāti un pētījumi tiks apkopoti konferences rakstu krājumā, ko paredzēts izdot 2015.gadā.

Papildu informācija par konferenci